Стрічка новин кафедри

          

25 квітня 2024 р. у стінах Полтавського університету економіки і торгівлі #ПУЕТ відбулася ХLVІІ Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2023 рік "Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті".

Здобувачі Кафедри Маркетингу ПУЕТ освітніх програм "Маркетинг" та "Інтернет-маркетинг" також долучилися до участі:

- на пленарному засіданні, яке присвячено було патріотичному вихованню студентської молоді, виступила Вікторія Ряднина, здобувачка першого курсу ОП "Маркетинг" із темою "І музика може стати зброєю" заспівавши пісню Володимира Івасюка "Пісня поміж нас". Своїм виступом Вікторія закцентувала увагу на необхідності відстоювання та плекання української мови та культури, бо саме Володимир Івасюк був одним із українських діячів, який був засуджений та вбитий через свою проукраїнську позицію;

- на секції "Якість вищої освіти: проблеми, виклики перспективи" із доповіддю "Роль студентів у формуванні якісної освіти" виступив здобувач першого курсу ОП "Інтернтет-маркетинг" Данилейко Максим;

- секція "Маркетингова діяльність підприємств: сучасний зміст" проводилася у змішаному форматі та піднімала питання сучасного маркетингу. Із доповідями виступали здобувачі 1-4 курсі освітніх програм "Маркетинг" Торяник Валерія, Тодоров Михайло, Гарець Злата, Любченко Юлія, Максименко Анна, Самофал Вікторія та інші; ОП "Інтернет-маркетинг" представляли доповідачі Баішев Микита, Ткаченко Аміна, Ніщенко Аліна, Федоряк Анастасія та інші. До участі у засіданні секції з маркетингу доєдналися також здобувачі Кафедри маркетингу та реклами ВТЕІ ДТЕУ Білоус Вероніка, Бургело Ірина та Тверда Катерина.

Актуальні теми доповідей, цікаві запитання та дискусії - такий формат був притаманний конференції.

Дякуємо учасникам за наукові дослідження!

Дякуємо Збройним Силам України за можливість реалізувати захід!

          

15 листопада 2023 р. збірна команда маркетологів та інтернет-маркетологів відвідала довгоочікувану професійну виставку друку та реклами REX. Студенти очікували на цей івент ще з 2020 р., коли через пандемію проведення виставки було тимчасово призупинено. 

У виїзному занятті взяли участь здобувачі з 1 по 4 курси бакалаврського рівня підготовки. Під час відвідування виставки ознайомилися із новими тенденціями друку та макетування реклами, технічної обробки рекламних продуктів та трендів на наступні роки.

Відновлюємо традиції відвідування виставки з 2004 року!

          

Продовжуємо опановувати Тренінг: Вступ до фаху зі студентами 1 курсу ОП «Маркетинг» та «Інтернет-маркетинг».

7 листопада 2023 р. студенти завітали до «Дія.Бізнес Полтава», де мали змогу ознайомитися із можливостями розвитку та підтримки бізнес-середовища м. Полтава, які надає центр Дія.Бізнес.

Було дуже цікаво дослідити потенціал міста для розвитку малого бізнесу.

          

3 листопада 2023 р. студенти спеціальності «Маркетинг» взяти участь у лекції«Соціальні мережі в умовах воєнного часу: загрози і можливості».

Спікер - Сергій Штурхецький - к.н. з державного управління, український громадський діяч, журналіст, науковець, Голова Незалежної медіа-профспілки України, член Комісії з журналістської етики, член Ради з питань свободи слова та захисту журналістів поділився із молоддю особливостями безпечної поведінки у інтернет-просторі, навичках споживання корисного контенту та перешкоджанню фейків.

          

18 жовтня 2023 р. в ПУЕТ відбулось чергове заняття Школи Лідерів.

Студенти освітніх програм «Маркетинг» та «Інтернет-маркетинг» традиційно взяли участь у цікавому тренінгу, проведеному д.пед.н. Нестулею С.І.

Студенти Школи Лідерів дізнатися про принципи лідерства від Стіва Джобса. Жваві обговорення та мозковий штурм, так можна описати атмосферу інтерактиву. Пізнавально, креативно, корисно!

          

В рамках вивчення навчальної дисципліни «Ділова українська мова» вже доброю традицією для студентів спеціальності «Маркетинг» стало спільне написання Радіодиктанту національної єдності.

27 жовтня 2023 р. здобувачі освітніх програм «Маркетинг» та «Інтернет-маркетинг» на базі Полтавського університету економіки і торгівлі разом із к.філ.н., доц. Сарапин В.В. успішно написали радіодиктант та надіслали свої результати на перевірку.

Очікуємо на результати!  

          

Питання актуальності застосування цифрових технологій в маркетинговій діяльності, інноваційні підходи до реалізації цифрових рекламних кампаній, діджиталізація процесів управління маркетингом на підприємствах, розвиток ринку цифрових продуктів, цифрові продукти для оптимізації освітнього процесу, технології штучного інтелекту для просування продуктів та послуг, нейромаркетинг та напрями його розвитку – такі питання було поставлено учасниками Всеукраїнської науково-практичної конференції «Маркетинг в умовах діджиталізації економіки країни» 23 листопада 2023 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі.

До участі було представлено 97 тез доповідей від понад 100 авторів з числа провідних науковців, молодих вчених, здобувачів вищої освіти серед більше ніж 30 закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку фахівців з маркетингу.

Посилання на збірку тез конференції: https://bit.ly/49meocZ

          

25 жовтня 2023 року у день Маркетолога у Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ Маркетологи та Інтернет-маркетологи думають про споживача!

Разом із в.о. завідувача сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Управління захисту прав споживачів за регульованими цінами Держпродспоживслужби в Полтавській області Олександром Глазовим говорили про особливості реклами, нормативні вимоги її та особливості її виготовлення та розміщення, які не порушуватимуть права споживачів.

          

Доцент кафедри маркетингу Іваннікова М.М. разом із іншими викладачами ПУЕТ  протягом шести днів з 27 по 29 вересня та з 4 по 6 жовтня 2023 року пройшла навчання за програмою «Базовий курс для тренерів у сфері навчання та освіти дорослих» (що ґрунтується на програмі Curriculum GlobALE).

Дана навчальна програма спрямована на посилення компетентностей тренерів центрів навчання та освіти дорослих в Україні, а також тренерів, викладачів, інших провайдерів у сфері навчання та освіти дорослих. За основу взята програма Curriculum globALE. Curriculum globALE – це модульна рамкова навчальна програма, яка ґрунтується на компетентнісному підході до навчання викладачів для дорослих у всьому світі. Рівень кваліфікації, який відповідає цим компетентностям, являє собою базовий рівень кваліфікації фахівців у сфері освіти дорослих. Програма Curriculum globALE була розроблена спільно Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International), Німецьким інститутом освіти дорослих – Центром освіти протягом життя ім. Лейбніца (DIE), Міжнародною радою освіти дорослих (ICAE) та Інститутом освіти впродовж життя ЮНЕСКО (UIL). В Україні програма реалізовувалась протягом 2018-2020 років за сприяння DVV International в Україні та громадської спілки «Українська асоціація освіти дорослих».

          

З нагоди урочистостей, присвячених 100-річчю від дня народження Загальнонаціонального лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва в рамках Дня відновлення Незалежності Азербайджану, 17 жовтня 2023 року у Полтавській обласній філармонії відбувся святковий концерт. Студенти 1 курсу спеціальності «Маркетинг» освітніх програм «Маркетинг» та «Інтернет-маркетинг» Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ залюбки долучилися до заходу та поринули у культурні традиції Азербайджану у виконанні азербайджанських та українських талановитих митців.

          

Цьогорічний Дебют першокурсника до дня університету в Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ був як завжди неперевершений!

Маркетологи та Інтернет-маркетологи брали участь у танцювальних номерах, співали та демонстрували акторську майстерність.

Не обійшлося і без талановитих візитівок всіх ПУЕТівських івентів: чуттєвої пісні від Валерії Торяник ї та неперевершеного танцю від Ілона Куць у ансамблі Play with Fire.

Захід був організований Студентською Радою ПУЕТ всі учасники долучились до збору коштів на підтримку ЗСУ!

Дякуємо студентам за емоції!

          

Початок жовтня багатий на спортивні перемоги маркетологів Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ

Студентка спеціальності Інтернет-маркетинг Волоцька Вікторія у складі команди Полтавської області (до 18 років) посіла перше місце на чемпіонаті України з сумо серед юніорів, що проходив з 30 вересня по 3 жовтня у місті Луцьк.

7 жовтня у місті Кременчук відбувся чемпіонат області з сумо серед чоловіків та жінок, де Вікторія виборола перше місце у ваговій категорії до 63 кілограм.

Вітаємо Вікторію, пишаємося її перемогою!

          

3 жовтня 2023 року відбувся ідбувся благодійний ярмарок, приурочений до Дня захисників і захисниць України, який став вже доброю традицією ініціатив нашої студентської ради!

Талановиті, креативні і як завжди не байдужі - наші студенти долучилися до заходу!

          

Традиційні екскурсії під час вивчення навчальної дисципліни «Тренінг: Вступ до фаху» кафедрою маркетингу Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ для студентів освітніх програм Маркетинг та Інтернет-маркетинг. 

29 вересня 2023 року студенти з викладачем відвідали ТОВ «INSORTEX». Український виробник, який отримав нагороду Ukrainian Business Award 2023 як найуспішніша компанія на території України що спеціалізується на виробництві ліній по обробці ягід. Цікаву екскурсію по виробництву провів засновник та директор компанії ТОВ «INSORTEX» Далєр Саідов. Відповіді на питання, особливості застосування маркетингу на підприємстві - викликало жваве обговорення і після екскурсії.

          

28 набір бакалаврів за освітньою програмою «Маркетинг» та 3 - за освітньою програмою «Інтернет-маркетинг» здійснено у 2023 році кафедрою маркетингу.

Другий рік поспіль в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України вдячні ЗСУ за можливість навчати, вдячні студентам за вибір якісної української освіти! 

Щасливі, що обираєте маркетинг в Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ 

Наснаги вам, творчих успіхів та досягнень, яскравих емоцій від студентського життя, розвитку та мотивації. Гордо несіть звання студентів України!

          

23 червня 2023 року Журі Всеукраїнського конкурсу кваліфікаційних робіт зі спеціальності 075 Маркетинг завершило роботу і оголосило результати. Як і раніше опікувалася і організацією і проведенням конкурсу Ковальчук С.В., яка цього року представляє кафедру Маркетингу та Менеджменту ХКТЕІ. На конкурс було подано 193 дипломні роботи із 43 ЗВО України. Цьогоріч наша кафедра маркетингу ПУЕТ подала дипломну роботу випускниці, яка працює також на ниві освітянської діяльності. Дмуховська Оксана Миколаївна працює у Житомирському агротехнічному фаховому коледжі. Ми дякуємо освітянам, які обирають наш університет для фахового зростання. І як результат – ми здобули перемогу та отримали диплом 1 ступеня за другим (магістерськи) рівнем. Керівник магістерської роботи - Карпенко Наталія. Пишаємося нашими випускниками!

https://bit.ly/3JBIgaZ 

          

1 червня 2023 року викладачі та здобувачі вищої освіти ПУЕТ долучилися до міжнародних активностей СумДУ, а саме відвідали лекції-тренінги на тему: «Принципи реалізації програм та практик зелених кампусів в ЄС» (25.05–08.06.2023) 

https://bit.ly/3NutxQ7

Захід відбувся в рамках Модулю Жана Моне «Стратегії зеленого кампусу: досвід ЄС для українських університетів» (Jean Monnet Module 101085427 GCAM — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) участь у заході надала можливості учасникам отримати цінні рекомендації щодо міжнародної співпраці у майбутньому.

          

1 червня відбувся черговий неймовірний благодійний ярмарок у Полтавському університеті економіки і торгівлі, організований студентами з метою підтримки дітей, постраждалих від війни.

Наші студенти зробили його власноруч, своїми серцями, своїми талантами!

https://bit.ly/43ZAOhP

          

У рамках тижня якості в ПУЕТ 26 травня кафедра маркетингу мала надзвичайну зустріч – зустріч студентів з випускниками

До нас завітали:

Що цікавого про живий маркетинг розповідали наші випускники?

1. Якщо ти креативний, творчий, цікавий, амбітний маркетолог, то завжди будеш в тренді і навіть АІ не витіснить тебе.

2. Навіть в кризу маркетологів скорочують останніми

3. Маркетингова освіта задає базу для подальшого розвитку; неможливість спрогнозувати майбутнє змушує бути гнучким та адаптивним

4. Маркетолог – універсальний солдат, який тримає руку на пульсі трендів та інновацій

5. Комунікація для маркетолога дуже важлива - спілкування зі споживачем через маркетингові інструменти відбувається щохвилини

Головні поради від наших випускників, які отримали студенти:

https://bit.ly/3JAbfvJ

          

В рамках тижня якості ПУЕТ студенти отримали подяки від Ректора професора Нестулі О.О. за перемогу у конкурсі «Кращий студент-науковець» у 2022-2023 н.р. 

ОП «Маркетинг» бакалаври: 

ОП «Маркетинг» магістр: 

ОП «Інтернет-маркетинг» бакалавр: 

Вітаємо наших молодих науковців та зичимо їм подальших творчих здобутків під мирним українським небом

https://bit.ly/3PvDLlR 

          

У рамках Дня партнерства в Полтавському університеті економіки і торгівлі 24 травня 2023 року кафедрою економічної кібернетики, бізнес-економіки та інформаційних систем було організовано зустріч з представником Базового відділення ПАТ «Райфайзен Банк» м. Полтава.

На зустрічі здобувачам розповіли про можливості співпраці з Райффайзен Банком, а також про кар’єрний розвиток в банку та колективі.

У зустрічі прийняли участь здобувачі спеціальностей «Бізнес-економіка», «Економічна кібернетика», «Маркетинг», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Міжнародна економіка» та «Облік і оподаткування».

Під час зустрічі було обговорено ряд питань, пов’язаних з особливостями запропонованої роботи. Здобувачі отримали приємні враження від спілкування, цікавились питаннями працевлаштування, навчання та стажування в банку.

Важливим результатом зустрічі стало обговорення перспектив подальшої співпраці ПУЕТ з Базовим відділенням ПАТ «Райфайзен Банк» м. Полтава.

Висловлюємо щиру подяку працівникам банківської установи та особисто начальнику відділення Гайдабурі Людмилі Сергіївні.

https://bit.ly/46sVL6o 

          

17 травня 2023 року студенти освітніх програм «Маркетинг», «Інтернет-маркетинг», «Германські мови та література» та «Комп’ютерні науки» в рамках Тижня якості в ПУЕТ зустрілися з представниками компанії KONSORT. Учасники зустрічі дізналися про підприємство, перспективи працевлаштування та кар’єрного зростання. Зручний формат дав змогу долучитися слухачам і у онлайн форматі. Такі зустрічі це запорука успіху наших майбутніх випускників та є корисним джерелом для залучення фахівців роботодавцями. Це найліпший спосіб живого спілкування, інформування молоді про можливість працевлаштування й кар’єрного розвитку.

Дякуємо представникам KONSORT - Бадрану Олегу Володимировичу - керівнику ІТ відділу та Пруднік Наталії Олександрівні - менеджеру з персоналу за можливість співпраці.

https://bit.ly/3PEFPs5

          

10 травня 2023 року Консорціум українських аналітичних центрів RRR4U (Resilience, Reconstruction and Relief for Ukraine) презентував Кулінарну книгу українського відновлення — документ, який окреслює чіткі принципи відбудови країни, які поділяє українське суспільство, донори та виконавці.

Студентка 2 курсу спеціальності маркетинг освітнього рівня бакалавр Торяник Валерія доєдналася до заходу.

Експерти консорціуму запропонували новий погляд на відбудову України.

Ефективна відбудова як хороший ресторан потребує спроможної команди, прозорості, якісних продуктів, чітких стандартів, залученості всіх учасників. 

На події експерти Консорціуму окреслили такі рішення, а також запропонували приклади їх застосування для конкретних секторів (енергетика), як «рецепти» відновлення України, складені з набору універсальних інгредієнтів.

Документ у вільному доступі, тому кожен може ознайомитися із ним, перейшовши за посиланням https://ces.org.ua/ukraine-recovery-cookbook-ukr-version/

          

З 20 квітня по 3 травня 2023 року наші маркетологи Валерія Торяник та Богдан Радкевич прокачали soft skills навчаючись у Інститут аналітики та адвокації / Institute of Analytics and Advocacy за курсом «Теорія великих змін»

Програма підготовлена і реалізується за підтримки German Marshall Fund for Regional Cooperation.

Торяник Валерія поділилась своїм враженням від навчання: «Це крута програма на 5 модулів. Ми розглядали основні політичні та економічні процеси, які відбуваються в державі, суспільстві. Також на курсі ми брали участь у справжніх дебатах, навчалися толерантності, обговорювали, як бути активним громадянином України. Ще були круті домашні завдання, з якими ми ще краще розібралися в суті державного устрою, політичних партіях, ознаках дискримінації, як працює судова система України та для чого потрібна Конституція, куди й на що йдуть податки і звідки ще беруться гроші в бюджеті.

Мені так сподобалося працювати із учасниками, тренерками курсу та тими, хто ще працював над ним! Ви просто супер!

Не проґавте можливості - обов'язково долучайтеся до наступного набору!»Окремо дякуємо Ira Domnenko за натхнення наших студентів до рушійних змін!

https://bit.ly/3NuyqZF

          

25 квітня 2023 року у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася ХLVІ Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2022 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті».

Маркетологів на пленарному засіданні представляла студентка 1 курсу Катерина Яхно, яка розповідала про свою родину, що з 24 лютого 2022 року стала осередком волонтерського пункту по допомозі внутрішньо-переміщеним особам та ЗСУ.

На секції "Якість вищої освіти: проблеми, виклики, перспективи" успішно виступила магістрантка Анна Ульхова, яка поділилася власним досвідом дотримання принципів академічної доброчесності в ПУЕТ.

Засідання секції "Маркетингова діяльність підприємств: сучасний зміст" відбулося у змішаному форматі. До участі було заявлено 47 учасників з 45 темами доповідей, виступили з доповідями 26 студентів, до публікації подано 45 тез.

Теми, які розкривали доповідачі були цікавими, актуальними та стосувалися різних сфер життя:

https://bit.ly/3NuyqZF

          

Кафедра Маркетингу ПУЕТ у складі Іваннікової Марини та Наталія Карпенко в рамках програми міжнародної академічної мобільності Erasmus+ відвідали Budapest Metropolitan University з 17 по 21 квітня 2023 р.

Протягом цього тижня було багато цікавих заходів

Цікавий досвід, нові емоції, свіжі знання!

https://bit.ly/3CUYEzi

          

20 квітня 2023 року Полтавському університеті економіки і торгівлі вкотре відбувся унікальний в Полтаві захід - День кар?єри ЄС. 

Студентів-бакалаври освітніх програм Маркетинг та Інтернет-маркетинг та магістрів освітньої програми Маркетинг до ряду заходів, присвячених Дню кар?єри ЄС:

https://bit.ly/3PzkQGL

          

18-20 березня в місті Луцьк відбувся чемпіонат України з сумо серед дорослих та молоді до 21 і 23 років, що зібрав понад 300 учасників із 10 регіонів України.

Студентка спеціальності Інтернет-маркетинг Вікторія Волоцька здобула бронзову медаль у віковій категорії до 21 року та ваговій категорії до 60 кг.

Вітаємо Вікторію та бажаємо подальших перемог!

https://bit.ly/3r55XC6

 

          

          

6 березня викладачі кафедри маркетингу та студенти-маркетологи долучилися до вебінару “Основні принципи створення онлайн-курсу” від Павла Самсонова – доцента Університету Луізіани в Лафайетті (США), учасника Програми Фулбрайта для фахівців (Fulbright Specialist Program), синхронний переклад виступу спікера забезпечував студент-філолог ПУЕТ Бондаренко Богдан.

Вебінар був проведений на базі Полтавського університету економіки і торгівлі та за сприяння International Scientific Educational Center of PUET

https://bit.ly/3Xs5eH0

          

Вітаємо нашу студентку, що навчається за освітньою програмою Інтернет-маркетинг, Волоцьку Вікторію з черговим золотом у ваговій категорії до 60 кг на Всеукраїнському турнірі з сумо у категоріях до 18 та до 23 років, який відбувся 25 лютого 2023 року. 

Пишаємося та бажаємо Вікторії подальших перемог!

https://bit.ly/3JAZbds

          

16 лютого у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася презентація Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених. Студенти-маркетологи, яки ведуть активну наукову роботу долучились до цього онлайн-івенту. На засіданні було презентовано результати наукових активностей студентів за попередні роки та запрошено до участі у подальших наукових конкурсах, стипендіальних програмах, конференціях. Наталією Манжурою, директоркою Науково-організаційного відділу ПУЕТ було презентовану подальшу діяльність Наукового товариства у 2023 році

https://bit.ly/4404ICQ

          

Акредитаційна експертиза освітньої програми «Маркетинг»

У Полтавському університеті економіки і торгівлі 07-09 лютого 2023 року у віддаленому (дистанційному) режимі проходитиме акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Маркетинг» (початкового рівня вищої освіти).

З програмою роботи експертної групи можна ознайомитися за покликанням https://bit.ly/3XYAk8T.

 У рамках акредитаційної експертизи проходитиме відкрита зустріч, на яку запрошуються усі бажаючі.

Відкрита зустріч з експертами: ID у ЄДЕБО 5857

Вищий навчальний заклад  Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» ОП «Маркетинг» за спеціальністю 075 Маркетинг за першим рівнем вищої освіти

Час: 8 лютого 2023 10:50 AM Київ

Підключитись до конференції: https://duan.zoom.us/j/99878745368

Ідентифікатор конференції: 998 7874 5368

Пароль: 2020

          

Лекція з дизайну

15 грудня студенти спеціальності Маркетинг долучилися до онлайн-лекції Миколи Коваленко - українського графічного дизайнера світового рівня, засновника студії дизайну Mykola Kovalenko Studio, яка була організована ADS*School.

Микола Коваленко є почесним членом Клубу ADC*UA, членом Асоціації графічних дизайнерів України «4-ий Блок» і чеської Асоціації дизайнерів Brno Biennale, а також належить до Клубу арт-директорів Словаччини.

Здобув понад 150 нагород на міжнародних конкурсах і фестивалях дизайну та реклами: Red Dot Design Award, Golden Drum, European Design Awards, Graphis, ін.

Лектор поділився дизайнами, які він створив під час повномасштабного вторгнення рф на територію України. Вони розміщені на території Словаччини та Чехії та висвітлюють реалії Української трагедії.

          

Виїзне заняття з дисципліни Тренінг: Вступ до фаху

Під час вивчення дисципліни Тренінг: Вступ до фаху традиційним для студентів спеціальності Маркетинг освітніх програм «Маркетинг» та «Інтернет-маркетинг» є екскурсії на підприємства. Чергове виїзне заняття відбулося 23 листопада на українському рітейлі АВРОРА, де з ними ділилася особливостями маркетингової діяльності наша випускниця Вікторія Сластьоненко.

          

Гостьова лекція Андрія Новака

“Від сьогодні – ми більш аргументовано сприймаємо значення маркетингу для розвитку державної економіки. Так сьогодні заявили студенти 1 і 2 курсу спеціальностей Маркетинг та Інтернет-маркетинг”.

Саме їм поталанило бути присутніми у Полтавському університеті економіки і торгівлі на гостьовій лекції відомого економіста політолога та громадського діяча, автора відомої книги "Як підняти українську економіку" Андрія Новака, яка відбулася 22 листопада.

Сьогодні Андрій розповідав Як підняти українську економіку після нашої Перемоги. Який має бути український «план Маршала». За його визначенням рецепт подолання економічної кризи і взагалі покращення економічної ситуації в Україні є. Українська економіка приречена на успіх, але тільки з того моменту, коли в Україні почне реалізовуватися економічна стратегія, яка на думку економіста має бути у вигляді "трифункціональну економічну модель".

Ця модель укладена виходячи з того, що економіка будь-якої країни, в тому числі і вітчизняна, працює на взаємодії трьох основних функцій. Це функція виробництва, функція продажу і функція розподілу. Виробив – продав – розподілив – таким є вічний економічний колообіг. Був, є і буде завжди.

Дякуємо Андрію Новаку за актуальну і своєчасну лекцію, від якої слухачі отримали порцію натхнення, а спікер – щирий зворотний зв’язок від вдячної аудиторії.

          

Засідання клубу «Маркетолог»

18 листопада відбулося засідання клубу Маркетолог, під час якого студенти спеціальностей Маркетинг та Інтернет-маркетинг зустрічалися зі стейкголдером. Виконавчий директор KONSORT Алла Костенко, випускниця спеціальності Маркетинг в ПУЕТ ділилася успіхами підприємства та викликами зовнішнього середовища, які компанія вдало долає. Розповідала про систему KPI та інструменти їх досягнення, можливості розвитку маркетолога на підприємстві. На завершення пані Алла розповіла власний секрет успіху - бути орієнтованим на результат у будь якій справі!

          

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

Щорічно 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. Традиційно в цей день усі українці пишуть Радіодиктант національної єдності. Ця приємна традиція не лише про перевірку грамотності, а головне – про єднання.

Авторкою тексту цього року стала українська письменниця та режисерка Ірина Цілик, а читатиме його акторка театру та кіно, Герой України Ада Роговцева.

Студенти 1 курсу долучилися до написання всеукраїнського радіодиктанту національної єдності в аудиторіях ПУЕТ, студенти інших курсів долучалися до написання онлайн з різних куточків України.

          

Студенти долучаються до перегляду стратегії ПУЕТ

В рамках перегляду стратегії ПУЕТ, студенти спеціальності Маркетинг та Інтернет-маркетинг долучилися до анкетування щодо визначення найбільш сильних та слабких сторони університету а також, можливостей та загроз зовнішнього середовища, які здійснюють найбільший вплив на діяльність університету. Студенти долучилися до анкетування відповідно до функціонування системи внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності ПУЕТ. Студенти 4 курсу освітнього рівня "бакалавр" також долучилися в межах вивчення освітньої компоненти Маркетингове стратегічне планування, студенти 1 курсу освітнього рівня "магістр" в межах вивчення освітньої компоненти Стратегічне управління ринком.

          

Відкрите заняття студентів першого курсу у ДІЯ.Бізнес центрі

Навчаємось попри виклики, бо українського маркетолога ніщо не зупинить навіть обмежений бюджет

Перший курс традиційно навідався до Дія.Бізнес центру за порцією цікавих трендів від фахівців з маркетингу. Сьогодні Богдан Гутиря таргетолог/маркетолог TL агентства Gllobal Target, консультант Дія.Бізнес, founder & CEO at VideoQuiz ділився унікальним досвідом налаштування таргету у Фейсбуці.

Дякуємо ДІЯ.Бізнес центру в м. Полтава за постійну підтримку та організацію цікавих зустрічей для наших студентів. 

          

Відкрита лекція закордонного лектора

27 жовтня 2022 р. викладачі та студенти кафедри маркетингу долучилися до відкритої лекції доктора наук, доцента кафедри освіти дорослих і освіти протягом усього життя Університету штату Північна Кароліна (США) Чеда Хоггана на тему "Навчання впродовж життя для демократії". Під час лекції ознайомилися з особливостями розвитку демократії в сучасному суспільстві а також впливу освіти впродовж життя на формування громадянського суспільства. Здобувачі вищої освіти були активними та наприкінці лекції поставили ряд запитань щодо особливостей громадянської освіти та перспектив її впливу на демократію в суспільстві.

У лекції взяли участь завідувачка кафедри маркетингу, д.е.н., проф. Наталія Карпенко, доценти Марина Іваннікова та Тетяна Білоусько, старший викладач Анжелла Захаренко-Селезньова та студенти Валерія Торяник, Вікторія Коновал, Поліна Білокінь, Анастасія Коваленко, Тетяна Загорулько, Поліна Тимошенко, Марія Сущенко, Діана та Каріна Сіренко, Роман Іванніков, Юлія Любченко, Дар'я Барило, Владислав Кісурін, Анна Ульхова та Вікторія Латиш.

          

Формування лідерської парадигми у студентів-маркетологів

Першокурсники спеціальності Маркетинг та Інтернет-маркетинг штормили мізками з актуальних питань лідерства у «Світовому кафе» зі Школою Лідерів ПУЕТ під керівництвом директорки Світлани Нестулі.

Традиційні заняття «Школи лідерів ПУЕТ» завжди цікаві завдяки нашим студентам. Другокурсники, учасники Школи лідерів, стали наставниками і помічниками кожній «міжнародній команді» представленій нашими студентами з Британії, США, Японії і, звісно з України.

Студенти демонстрували критичне мислення, вміння толерантно комунікувати, відчули єдність командного духу.

          

Вітаємо студентку спеціальності Інтернет-маркетинг зі спортивною перемогою!

Медаль Україні на Чемпіонаті Європи з боротьби сумо, який проходив з 6 по 9 жовтня 2022 р. у м. Раквере (Естонія) здобула студентку першого курсу спеціальності «Інтернет-маркетинг» Волоцька Вікторія.

Вона перемогла суперниць з Естонії, Польщі та Італії але у фіналі поступилася Угорщині та принесла Україні срібну медаль (до 18 років, вагова категорія 60 кг.). Наразі, Вікторія з тренеркою готується до чемпіонату Світу.

Всього від Полтавщини брало участь 7 спортсменів, які здобули 2 «золота», 2 «срібла» та 1 «бронзу».

Пишаємося! Вітаємо з перемогою на спортивному фронті!

          

Навчання студентів-маркетологів за програмою Еразмус+ у воєнний час

З 20 лютого 2022 року студенти-маркетологи Мороз Катерина, Іванніков Роман та Кісурін Владислав знаходяться на навчанні за програмою міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ у партнерському університеті ПУЕТ – Школі бізнесу в Любляні (Словенія).

24 лютого, із початком воєнних дій на території України, наші студенти потрапили під особливу увагу з боку європейських партнерів: двічі на тиждень для ПУЕТівців та студентів Київського національного торговельно-економічного університету організовуються спеціальні зустрічі, де з ними спілкується викладачка Школи бізнесу Спела Прегл. Вона обговорює з ними ситуацію в Україні, цікавиться дозвіллям студентів у вільний від навчання час, підтримує та допомагає побороти тривогу та занепокоєння. Також, зі студентами постійно на зв’язку проректор з якості Школи бізнесу в Любляні Катаріна Аскерк, яка координує навчання студентів-еразмусівців.

Нагадаємо, що після початку війну, на адресу університету надійшов лист підтримки від Школи бізнесу в Любляні із пропозицією для всіх бажаючих викладачів та студентів прибути до Любляни без попередньо укладених договорів у рамках програми Еразмус+ (їх можна буде укласти по прибутті) та залишитися у безпечних для життя умовах.

26 лютого 2022 року у Любляні містянами було проведено мирну акцію на підтримку України із закликами до Росії зупинити війну, до країн Європейського союзу та США щодо термінового введення санкцій проти Росії та до Білорусі не брати участь у ворожих діях країни-агресора проти мирного населення України. Наші студенти мали змогу долучитися до заходів та відчути підтримку словенців у ці нелегкі для їх Батьківщини часи.

Пишаємося нашими студентами, колегами та партнерами!

          

Засідання екзаменаційної комісії онлайн

20 червня 2022 року екзаменаційна комісія під керівництвом голови д.е.н., професорки Наталії Савицької, у складі д.е.н., професорки Наталії Карпенко та к.е.н., доцентки Марини Іваннікової радо вітала справжніх майбутніх маркетологів України, студентів Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу, які сьогодні складають атестаційний екзамен зі спеціальності Маркетинг на здобуття освітнього рівня бакалавр.

21 червня 2022 року відбулися атестаційні екзамени на здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра та бакалавра зі спеціальності Маркетинг денної форми навчання.

Наступний крок - навчання на бакалавраті та в магістратурі.

          

Міжнародна академічна мобільність кафедри маркетингу

Попри складні умови, пов’язані з військовими діями в Україні, ПУЕТ активно бере участь у міжнародній академічній мобільності за програмою Erasmus+. Протягом 9-13 травня 2022 р. доцентка кафедри маркетингу ПУЕТ Іваннікова М.М. провела для європейських студентів Школи бізнесу в Любляні лекції з Нейромаркетингу та Digital-маркетингу. Лекція проводилася у змішаному форматі – студенти були присутні онлайн та офлайн, оскільки світова пандемія внесла корективи в життя також і європейських університетів. Надзвичайну зацікавленість викликав матеріал у студентів та вони піднімали гострі питання стосовно можливостей застосування технік нейромаркетингу під час проведення маркетингових досліджень, особливостей використання цифрових технологій у дослідженнях цифрових споживачів та особливостей нейро-лінгвістичного програмування для налагодження взаємозв’язку із клієнтами. Під час лекції була присутня також викладачка навчальної дисципліни «Маркетингові дослідження», в рамках якої проводилася академічна мобільність, професорка Янья Божич Марольт, фундаторка маркетингової дослідницької агенції MEDIANA (офіційного представника ESOMAR). По завершенню мобільності Іваннікова М.М. отримала лист-відгук від викладачки стосовно її враження щодо змісту та методики викладання: «Шановна Марина, дуже дякую за презентацію, це було чудово. Насправді я щаслива, коли студенти активні і коли вони висловлюють власну думку. З іншого боку, я була здивована, що Яка не поставив те саме запитання, коли ми застосовували інші методи. Щиро дякую і за подарунки. Я згодна, Мрій про велике. Все одно я досі не можу повірити, що ви приїхали з України. Як ви подорожували і скільки це тривало? Повернулися в Полтаву? З найкращими побажаннями, залишайтеся в безпеці, Янья».

          

Гостьова лекція для студентів-маркетологів ПУЕТ від завідувачки кафедри маркетингу ЗУНУ Тетяни Борисової

В рамках обміну досвідом викладання сучасного маркетингу студенти-маркетологів та викладачі кафедри маркетингу ПУЕТ отримали неоціненний досвід від завідувачки кафедрою маркетингу Західноукраїнського національного університету докторки економічних наук, професорки Борисової Тетяни Михайлівни у вивченні та викладанні навчальної дисципліни Нейромаркетинг. Для викладання дисципліни за ініціативи кафедри у ЗУНУ облаштована лабораторія нейромаркетингу із сучасним обладнанням та технікою, необхідною для впровадження нейромаркетингових технологій (айтрекер, електроенцефалограф, програмне забезпечення від COOL TOOL, графічний планшет, диктофон та обладнання для фото-відео зйомки).

Під час гостьової лекції студенти мали змогу побачити особливості роботи айтрекера та електроенцефалографа та результати, які отримали студенти ЗУНУ під час застосування відповідного обладнання на практичних заняттях.

В ПУЕТ нейромаркетинг викладається як вибіркова дисципліна, тому присутні на лекції маркетологи мали можливість ознайомитися із курсом, вибір якого вони можуть здійснити в рамках формування індивідуальної освітньої траєкторії.

По завершенню лекції було обговорено процес подальшої співпраці між кафедрами маркетингу ПУЕТ та ЗУНУ щодо обміну досвідом, виконання спільних науково-практичних розробок та внутрішньої академічної мобільності.

          

Маркетологи ПУЕТ вирощують перемогу!!!

Україна багата своїми науковими здобутками і завданням кафедри маркетингу Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ є її розвиток та вдосконалення.

13 квітня 2022 року відбулося засідання секції «Маркетингова діяльність підприємств: сучасний зміст» XLV Міжнародної наукової студентської конференції «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у XXI столітті».

На засіданні секції студенти-науковці апробовували результати своїх досліджень, зокрема:

За результатами роботи секції дійшли висновку, що все є Україна, і Вона є Велика, а завданням нового покоління є збереження та примноження її величі!

Слава Україні! Героям Слава!

          

Підсумкова атестація здобувачів рівня вищої освіти бакалавра заочної форми навчання спеціальності «Маркетинг»

22.03.2022 р. відбулася підсумкова атестація здобувачів рівня вищої освіти бакалавра заочної форми навчання спеціальності «Маркетинг» Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ

Члени екзаменаційної комісії Наталія Карпенко та Марина Іваннікова на чолі із головою екзаменаційної комісій, завідувачкою кафедри маркетингу та медіакомунікацій Державного біотехнологічного університету, докторкою економічних наук, професоркою Наталья Савицкая за технічної підтримки фахівців ПУЕТ забезпечили можливість випускникам взяти участь у іспиті у такий надскладний час.

Навчаємось, працюємо, навчаємо!

Все буде Україна! Все є Україна!

          

Навчання студентів-маркетологів за програмою Еразмус+ у воєнний час

З 20 лютого 2022 року студенти-маркетологи Мороз Катерина, Іванніков Роман та Кісурін Владислав знаходяться на навчанні за програмою міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ у партнерському університеті ПУЕТ – Школі бізнесу в Любляні (Словенія).

24 лютого, із початком воєнних дій на території України, наші студенти потрапили під особливу увагу з боку європейських партнерів: двічі на тиждень для ПУЕТівців та студентів Київського національного торговельно-економічного університету організовуються спеціальні зустрічі, де з ними спілкується викладачка Школи бізнесу Спела Прегл. Вона обговорює з ними ситуацію в Україні, цікавиться дозвіллям студентів у вільний від навчання час, підтримує та допомагає побороти тривогу та занепокоєння. Також, зі студентами постійно на зв’язку проректор з якості Школи бізнесу в Любляні Катаріна Аскерк, яка координує навчання студентів-еразмусівців.

Нагадаємо, що після початку війну, на адресу університету надійшов лист підтримки від Школи бізнесу в Любляні із пропозицією для всіх бажаючих викладачів та студентів прибути до Любляни без попередньо укладених договорів у рамках програми Еразмус+ (їх можна буде укласти по прибутті) та залишитися у безпечних для життя умовах.

26 лютого 2022 року у Любляні містянами було проведено мирну акцію на підтримку України із закликами до Росії зупинити війну, до країн Європейського союзу та США щодо термінового введення санкцій проти Росії та до Білорусі не брати участь у ворожих діях країни-агресора проти мирного населення України. Наші студенти мали змогу долучитися до заходів та відчути підтримку словенців у ці нелегкі для їх Батьківщини часи.

Пишаємося нашими студентами, колегами та партнерами!!! Усе буде Україна!!!

          

Вітаємо з захистом магістерських робіт студентів спеціальності «Маркетинг»!!!

21 грудня 2021 р. відбувся захист кваліфікаційних робіт на здобуття ступеня магістра студентів спеціальності «Маркетинг».  Лави маркетологів поповнено новими фахівцями: креативними, здібними, компетентними. Тематики робіт розкрили маркетинговий інструментарій різних сфер бізнесу. В цьому році як ніколи актуальними були напрями цифрових технологій у маркетингу. Успіхів вам та творчих злетів!

          

Полтавський університет економіки і торгівлі п’ятий рік поспіль є організатором Полтавського молодіжного фестивалю реклами. Захід проводиться кафедрою маркетингу з метою формування та просування свідомого соціального світосприйняття учнівської молоді й формування навичок організації особистого чистого соціального простору.

15 грудня 2021 року відбувся IV етап Полтавського молодіжного фестивалю реклами на території нашого постійного партнера – ТРЦ «Київ». Велась онлайн-трансляція в Zoom для учасників, які не змогли відвідати захід офлайн.

Церемонію нагородження учасників Фестивалю відкрив ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, професор Олексій Нестуля. Він підкреслив важливість для учнів бути активними та соціально орієнтованими в житті, що в подальшому допоможе їм формувати свою життєву позицію як свідомих громадян України, а також наголосив на актуальності маркетингу в розрізі майбутньої професійної орієнтації. До привітань учасників долучились члени організаційного комітету Фестивалю – директорка Навчально-наукового інституту денної освіти, доцентка Аліна Ткаченко та проректор Олександр Манжура, які подякували закладам освіти й учням за небайдужість, високий рівень організації в підготовці робіт, а також наголосили на актуальності участі в подібних заходах.

Цьогоріч Фестиваль охопив заклади загальної середньої освіти Полтавської та Сумської областей. На фінальному етапі було представлено 25 командних і персональних робіт від 83 учнів закладів загальної середньої освіти у номінаціях: «Друкована реклама», «Відеореклама» «Інтернет-реклама».

Оцінювання конкурсних робіт проводило фахове журі у складі:

До нагороди за результатами роботи журі представлені такі роботи:

У номінації «Відеореклама»:

І місце – Іванченко Марк із роботою «Дискримінація може торкнутися кожного» (Ліцей №14 «Здоров’я» Полтавської міської ради);

ІІ місце – Остатній Владислав і Парфило Данил, робота з назвою «Сумнівна перспектива» (Ворожбянський ЗЗСО I-III ст. Лебединської міської ради Сумської області);

ІІІ місце – команда Наумова Нікіти за участю Білаша Кирила, Янча Данила, Демченка Артема, Когут Анни, відеоролик «Не бійся висловлювати власну думку: вона завжди буде почута» (Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області).

У номінації «Друкована реклама»:

І та ІІІ місця відповідно зайняли роботи «Це наше майбутнє», «Мій розум чистий. А твій?», група авторів – Лавренко Владислав, Дорошенко Владислав, Завальнюк Софія, Корнаєв Данііл, Ганниченко Микола, Лєбєдєв Владислав (Гімназія № 7 імені Т. Г. Шевченка м. Полтава);

ІІ місце – робота «Вибір тільки за вами» наймолодшої команди у складі: Овсій Іван, Ландар Олександр, Семко Мілана, Марія Бондаренко, Радько Євгенія, Онищенко Матвій (Ліцей № 13 «Успіх», м. Полтава).

У номінації «Інтернет-реклама»:

І місце – колектив авторів – Грек Валерія, Кузьменко Дар’я, Якименко Олександр, Підріз Микола, Литвиненко Діана з роботою «Дбаючи про екологію, ми дбаємо про себе» (Соколовобалківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Нехворощанської територіальної громади).

Переможці та учасники заходу отримали дипломи та сертифікати, брендову продукцію Університету та заохочувальні подарунки від наших партнерів ТРЦ «Київ».

Учасників Фестивалю творча студентська молодь ПУЕТ привітала яскравими художніми номерами.

Полтавський університет економіки і торгівлі вдячний керівникам закладів загальної середньої освіти, учителям та класним керівникам учнів, учням та їх батькам за формування соціально відповідальної свідомості молоді, а також підготовку учасників Полтавського молодіжного фестивалю реклами й запрошує до подальшої співпраці в наступних заходах.

          

Зустріч студентів-маркетологів з журналісткою Полтавського Інтернет-видання #Коло. Всі новини Полтави Ніною Король

24 листопада 2021 р. студенти-маркетологи Полтавського університету економіки і торгівлі #ПУЕТ увібрали в себе усі можливі тонкощі та трюки сучасної журналістики та копірайтингу від журналістки Полтавського Інтернет-видання #Коло. Всі новини Полтави Ніни Король, яка із захопленням справжнього фахівця розповідала, ділилась, ширила досвід, дискутувала зі студентами та розмірковувала із Наталія Карпенко про необхідність набуття сучасному маркетологу навичок писемного таланту та створення "смачних" та заворожливих текстів.

          

Підвищуємо рівень академічної доброчесності!!!

Запорукою успішного освітнього процесу є дотримання принципів академічної доброчесності. З метою підвищення рівня академічної доброчесності під час навчання студентів викладачами кафедри Наталія Карпенко та Maryna Ivannikova було пройдено онлайн-курс на платформі Prometheus.

          

Відзнаки студентів-маркетологів до Міжнародного дня СТУДЕНТА!!!

З нагоди Міжнародного дня студента маркетологи Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ 17 листопада 2021 р. отримали від рідного університету подяки за високі досягнення та здобутки в усіх можливих номінаціях:

Наші студенти - найкращі, найталановитіші та найнаполегливіші!!!

Пишаємося Вами та любимо Вас усіх!!!

          

«Тренінг: Вступ до фаху» для студентів першого курсу спеціальностей «Маркетинг» та «Інтернет-маркетинг»

1 листопада 2021 р. в рамках вивчення дисципліни «Тренінг: Вступ до фаху» студенти 1-го курсу спеціальностей «Маркетинг» та «Інтернет-маркетинг» відвідали Konsort - конвеєрне обладнання. Ознайомились із принципами побудови корпоративної культури у форматі відповідності бренду компанії, дізнались основні принципи маркетингу та формування KPI працівників, отримали нові емоції та знання!

          

Кафедра маркетингу долучилась до івенту від Kantar Ukraine

Кафедра маркетингу 29 жовтня 2021 р. долучилась до цікавого івенту від Kantar Ukraine “Важливість соціальної відповідальності та її вплив на зміни поведінки українських споживачів”.

Дякуємо за цікаві результати досліджень, конструктивний діалог та нові знання!

          

Студенти-маркетологи продовжують презентувати ПУЕТ у школах!

Торяник Валерія, студентка групи М б – 11, 29 жовтня 2021 р. провела профорієнтацію у КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-III ступенів №34» в 11-А класі.

Дякуємо студентам за небайдужість та запрошуємо інших студентів долучатися до акції «Стань кращим іміджмейкером ПУЕТ».

          

Вітаємо студентів-маркетологів із завершенням проекту КРУТО!

26 жовтня 2021 року в рамках реалізації проекту КРУТО компанії «Нова пошта» відбувся заключний тренінг «Прокачай soft skills» на тему: «Конфлікт – це круто?», де були розглянуті способи вирішення конфліктів та напрями спрямування їх у розвиток конструктивних відносин.

У завершення заходу координатор проекту КРУТО Катерина Гурневич нагородила 19 випускників тренінгової програми «Прокачай soft skills» дипломами та цінними подарунками.

Бажаємо всім учасникам більше інсайтів для зростання та висловлюємо щиру вдячність організаторам й спікерам проекту КРУТО.

Сподіваємося на подальшу співпрацю!

          

Святкування Дня маркетолога в Дія.Бізнес!!!

Маркетологи Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ 25 жовтня  2021 р. відвідали інноваційний центр Дія.Бізнес І Полтава,  де ознайомились із основними видами роботи центру та його супер досягненнями з моменту відкриття. Дякуємо за організацію мега крутого тренінгу від Марії Бринової, керівниці маркетингової агенції AdPoint

P.S. Шановна Дія, шоколадки із мотивуючими меседжами були неабияк доречними, бо «твій успіх залежить тільки від тебе, коли цю обгортку тримає майбутній лідер Forbes»

          

Продовжуємо #День_карєри_ЄС_2021 традиційною Ярмаркою вакансій в холі Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ ознайомились із представниками роботодавців від компаній Нова пошта Konsort - конвеєрне обладнання. QATestLab Studio-Moderna Crazy Land Полтава Укрпошта ОРАНТА НАСК Ukrsibbank BNP Paribas Group Патрульна Поліція Полтави

          

День кар’єри 20.10.2021

Маркетологи другого та четвертого курсів долучились до панельної дискусії «Професійний розвиток та європейська інтеграція», що відбулася у рамках проведення #День_карєри_ЄС_2021  у Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ у форматі онлайн

          

12 жовтня 2021 року

Знання української мови, знайомство із сучасними виданнями з української літератури є невід'ємною складовою розвитку нашої молоді. Під час вивчення дисципліни "Ділова українська мова" студенти 1 курсу спеціальності Маркетинг освітніх рівнів молодший бакалавр та бакалавр разом із викладачем доцентом Віта Сарапин відвідали ПОУНБ імені І.П. Котляревського, де ознайомилися із новими виданнями Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «ПРОСВІТА» ім. Тараса Шевченка.

          

5 жовтня 2021 року

Копірайтинг це наука чи дійство? Сьогодні з'ясували, що він - копірайтинг - це мистецтво!

          

4 жовтня 2021 року

На кафедрі маркетингу Полтавського університету економіки  і торгівлі вже давно успішно практикується проведення практичних занять за межами університету –  а зокрема в Торгово-розважальному центрі «Київ» м. Полтави.

Із нашим постійним партнером Торгово-розважальний центр «Київ» на виїзному занятті маємо нові знанні щодо маркетингових фішок торговельно-розважальних закладів. Керівник відділу маркетингу та реклами Коновалова Надія поділилася досвідом організації івентів для залучення відвідувачів а також тонкощами організації маркетингу в ТРЦ. Домовились працювати разом!

          

27 вересня 2021 року

А у нас знову цікаво! Для першокурсників під час вивчення дисципліни «Тренінг: Вступ до фаху» традиційно запросили стейкхолдера Наталію Мостовенко поділитися секретами успішного маркетингу в умовах невизначеності. Розставили основні нюанси у формуванні навичок сучасного маркетолога в майбутньому.

          

Полтава без сміття

24 вересня 2021р.

Виробляй свідомо, споживай свідомо, сортуй сміття свідомо - такі цінності разом з Полтава без сміття сповідуватимуть і маркетологи - студенти Полтавського університету економіки і торгівлі.

24 вересня 2021 року в Інституті розвитку міста студенти -маркетологи були присутні на зустрічі громадської організацій «Полтава без сміття», де обговорювалися важливі питання збереження навколишнього середовища як нашого міста,  так і в цілому навколишнього середовища.

Тільки об'єднавши наші зусилля ми зможемо сформувати культуру сортування та поводження з відходами,зменшити вплив на навколишнє середовище!

          

Нові дисципліни і необмежені можливості відкриваються для наших студентів –маркетологів.

Контент-маркетинг – дисципліна креативна, цікава, має свою специфіку вивчення.

Навіть на парах смартфон може бути корисним, якщо ти вивчаєш контент-маркетинг

22.09.2021 року

          

Зустріч студентів-маркетологів з директором рекламної агенції «Бойко»

З метою поєднання навчального процесу з практикою до студентів спеціальності «Маркетинг» І та ІІ курсів рівня підготовки бакалавра та молодшого бакалавра завітав директор рекламної агенції «Бойко» Юрій Олександрович Бойко.

Для студентів-маркетологів вже стало гарною традицією відвідувати рекламну агенцію «Бойко» під час вивчення курсу «Тренінг: Вступ до фаху». Сьогодні зустріч відбулася в бібліотеці ПУЕТ, оскільки бажаючих зустрітися з практиком виявилося дуже багато. Тому, завітавши до стін університету, Юрій Олександрович охоче поділився зі студентами новими тенденціями сучасної реклами, шляхами її вдосконалення та привабливості для споживача, а також, розповів про основні вимоги ринку праці до фахівців у галузі розробки та розміщення реклами на різних носіях. Наприкінці зустрічі Юрій Бойко запросив маркетологів до себе в агенцію на стажування із можливістю подальшої співпраці та можливого працевлаштування.

          

Участь студента-маркетолога у науковій конференції

8 червня 2021 р. у Хмільницькому національному університеті відбулося пленарне засідання IV Всеукраїнської конференції студентів та молодих вчених «МАРКЕТИНГ ОЧИМА МОЛОДІ», на якому виступив із доповіддю «Копірайтинг як інноваційний інструмент маркетингу» студент 1 курсу Роман Іванніков, який підготував наукову публікацію під керівництвом д.е.н., проф. Карпенко Н.В.

          

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ТА УЧАСНИКІВ ПОЛТАВСЬКОГО МОЛОДІЖНОГО ФЕСТИВАЛЮ РЕКЛАМИ #ПУЕТ!

Полтавський молодіжний фестиваль реклами – ФІНАЛ

25 травня 2021 року відбувся V етап Полтавського молодіжного фестивалю реклами. Учасниками фестивалю стали близько 100 школярів із 30 шкіл м. Полтави та Полтавської області.
Презентація і оцінювання конкурсних робіт та підбиття підсумків – в режимі on line провели члени журі:

НАЙКРАЩІ РОБОТИ

У номінації відеореклама :

І місце - Максим Данилейко (Полтавська гімназія 13) із роботою «Ми за гендерну рівність»;
ІІ місце – Софія Ремига (Комунальний заклад "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 26"), робота із назвою «Діти злодії - булінг, кібербулінг, шантаж»;
III місце – Єлізавета Пукас (Полтавський ліцей 1 ім. Котляревського), відеоролик – «Саме ти важливий».

Члени журі одноголосно відзначили позаконкурсну анімаційну роботу наймолодшого учасника – учня 5 класу Марка Іванченка (Гімназія "Здоров'я" 14 Полтава) за темою «Академічна доброчесність».

У номінації друкована реклама буклети за темою експлуатація тварин:

І місце зайняла робота групи авторів (Полтавська ЗОШ № 20 імені Бориса Серги) - Андрущенко Анна, Коргун Карина, Лоза Софія, Тарасова Марія, Попряник Богдана;
II місце видобула робота автора Солодун Єлізавети (Полтавський ліцей 1 ім. Котляревського).

У номінації друкована реклама (постери):

І місце – Носенко Владислав з роботою «Екофрендлі» (Полтавський ліцей 1 ім. Котляревського);
II місце – Гузік Марія, робота «Не розряджай своє життя! (Полтавська ЗОШ №20)»;
III місце – Шевченко Христна з роботою під назвою «Карантинна дистанція» (Полтавський ліцей №1 імені І.П. Котляревського).

27 травня 2021 року – в стінах Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ), відбулась друга частина нагородження переможців і вручення сертифікатів учасників, а також цінних призів.

Церемонію нагородження відкрив ректор ПУЕТ, професор Олексій Нестуля. Він підкреслив важливість для школярів бути активними та соціально орієнтованими в житті, що надалі допоможе їм формувати свою життєву позицію, як свідомих громадян держави.

Нагороди переможцям, сертифікати учасникам та подарунки для всіх вручали: Аліна Ткаченко – директорка Навчально-науковий інститут бізнесу та сучасних технологій та Наталія Карпенко – завідувач Кафедра Маркетингу ПУЕТ.

          

СВЯТКУЄМО РАЗОМ

Гордість кожного викладача - його студенти, гордість кафедри - її випускники! Кафедра маркетингу Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ пишається своїми випускниками. Історія наших коштовних надбань налічує близько 500 випускників за 20 випусків поспіль протягом 26 років свого існування! Святкуючи 60-ти річний ювілей рідної Альма-матер, до нас доєдналися випускники різних років: Владимир Самсонов та Леся Самсонова - 2001 рік випуску (перший випуск фахівців-маркетологів в ПУЕТ); Zlata Tyagunova - 2007 рік випуску; Ирина Земляна - 2008 рік випуску; Олег Аверин - 2010 рік випуску; Александр Устьян - 2012 рік випуску; Оля Кирилюк - 2014 рік випуску; Надточій (Гуцало) Ксенія - 2015 рік випуску; Хажеєва (Головань) Марина - 2017 рік випуску; Лидия Мизин - 2019 рік випуску та Елизавета Метволли - 2020 рік випуску. Привітати з ювілеєм випускників приєдналася до спільноти маркетологів їх декан Наталья Тягунова Блискун . Вони доєднались до нас з різних куточків світу, щоб поділитися спогадами про студентські роки, які назавжди закарбувались у їх серцях. Ми щиро вдячні за ті миттєвості нашого життя, які прожили разом з вами! Ми вдячні тим, хто з виробничих причин не зміг доєднатися за ваші відгуки та теплі спогади! З нетерпінням чекаємо на вас на наших наступних зустрічах!

          

НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ КАФЕДРИ МАРКЕТИНГУ

Кафедра маркетингу Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ вкотре бере участь у вже Вісімнадцятій науково-практичній конференції студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти Укоопспілки «Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства». Цьогоріч 17 травня із доповіддю на тему «Кооперативна ідентичність як бренд Укоопспілки у міжнародному кооперативному альянсі» виступив студент 1-го курсу Іванніков Роман, який під керівництвом докторки економічних наук, професорки, завідувачки кафедри маркетингу Наталія Карпенко досліджував питання формування основних принципів досягнення всесвітніх вимог до кооперативної ідентичності через інструменти бенчмаркінгу, які доцільно використовувати усіма членами системи споживчої кооперації України.

          

Наукові здобутки студентів спеціальності Маркетинг

Вітаємо студента спеціальності «Маркетинг» з перемогою у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Маркетинг» у 2020-2021 навчальному році, що відбувся на базі Університету імені Альфреда Нобеля 22 квітня 2021 року.

Диплом ІІ ступеня виборов автор наукової роботи «Використання технік нейромаркетингу у роботі благодійних організацій», студент ІІ курсу Кісурін Владислав науковий керівник к.е.н., доцент Іваннікова Марина.

Щиро вдячні організатору заходу колективу Університету імені Альфреда Нобеля, завідувачці кафедри міжнародного маркетингу Тараненко Ірині та високопрофесійним членам журі, що представляють професійну маркетингову спільноту України.

Вдячні завідувачці кафедри маркетингу Полтавського університету економіки і торгівлі д.е.н., професору Карпенко Наталії за розвиток наукової школи маркетингу Полтавського регіону.

          

Участь студентки спеціальності Маркетинг у програмі САМ

У період з 15.02.2021р. по 11.04.2021 р. студентка ІІІ курсу спеціальності Маркетинг Ульхова Анна взяла участь у спільному проекті внутрішньої мобільності студентів між ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, організованого Британською Радою спільно із Міністерством освіти і науки України в рамках реалізації трирічної програми всеукраїнської академічної мобільності «САМ Україна».

Період навчання для студентки виявився неймовірно насиченим: паралельно з вивченням навчальних дисциплін за фаховим спрямуванням вона опановувала сучасні технології успішного працевлаштування, розвиваючи навички складання  резюме, мотиваційних і супровідних листів.

          

Тренінг від випускниці спеціальності Маркетинг

15 квітня 2021 року в рамках проведення Полтавського молодіжного фестивалю реклами студенти спеціальності маркетинг мали змогу долучитись до тренінгу від випускниці, роботодавця та власниці маркетингової агенції MeTeam Мостовенко Наталії, яких проводився для учасників фестивалю.

Під час тренінгу Наталія поділилась секретами роботи за умов аутсорсингу під час супроводу компаній у соціальних мережах та в інтернеті вцілому.

          

Пропозиції від роботодавців.

24 березня 2021 року студенти спеціальності Маркетинг долучились до Презентації програми стажування для студентів: «Ми шукаємо стажера» від компанії Аврора. У заході взяли участь студенти 1-3 курсів, які шукають бази виробничої практики. Одним із ведучих заходу була випускниця спеціальності Маркетинг 2016 року Сластьоненко Вікторія.  Зустріч була організована у рамках співпраці університету із компанією «Аврора».

          

Полтавський молодіжний фестиваль реклами розпочато.

Кафедра маркетингу спільно з Інститутом бізнесу та сучасних технологій Полтавського університету економіки і торгівлі запрошує до участі команди учнів закладів загальної середньої освіти (9-11 класи) та студентів закладів вищої освіти (команди до 5 осіб) в проєкті «Полтавський молодіжний фестиваль реклами».

«Полтавський молодіжний фестиваль реклами» – молодіжний освітній проєкт, для школярів та студентів, які хочуть стати соціально активними. Із 15 квітня по 13 травня учасники навчаться розробляти власні рекламні проєкти, здобудуть вміння презентації своїх ідей та втілення їх у реальність, пройдуть тренінги від провідних маркетологів, комунікаційників, фахівців з ораторського мистецтва, мотиваційних спікерів, які поділяться своїм досвідом та знаннями. Учасники проєкту зможуть отримають цінні знання та навички по розробці та реалізації рекламної продукції. Усі учасники отримають сертифікати за участь, а переможці – цінні призи.

УМОВИ УЧАСТІ:

Реєстрація на проєкт «‎Полтавський молодіжний фестиваль реклами» відкрита до 14 квітня 2021 року.
Подати анкету можна тут: https://bit.ly/3u7kMjG
Контактна інформація:
Олена Ольховська, заступник директора навчально-наукового інституту бізнесу та сучасних технологій ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», +380665060968
E-mail: nnibstpuet@gmail.com

НОМІНАЦІЇ:

ТЕМАТИКА ФЕСТИВАЛЮ:

Терміни проведення:

I етап: розсилка інформації – березень 2021 р.
II етап: реєстрація команд учасників – до 14 квітня 2021 р.
ІІІ етап: проведення тренінгів – 15 та 20 квітня 2021 р.
IV етап: подання робіт на конкурс – до 10 травня 2021 р.
V етап: проведення фестивалю – 13 травня 2021 р.

Тренінги на тему:

 

          

Студенти першого курсу спеціальності "Маркетинг" вивчають Тренінг: Вступ до фаху онлайн.

Метою вивчення Тренінгу: Вступ до фаху є ознайомлення студентів першого курсу з особливостями маркетингової діяльності підприємств. Враховуючи складні цьогорічні умови, що пов’язані із карантинними обмеженнями, не вдалося організувати студентам виїзні заняття на підприємствах. Але викладачі даного курсу Карпенко Наталія та Захаренко-Селезньова Анжела організовували віртуальні екскурсії на підприємства під час навчання онлайн. Протягом семестру студенти разом із викладачами відвідували щорічну професійну виставку реклами та маркетингу REX, знайомилися з роботою виставкового павільону КиївЕкспоПлаза, визначилися із основними учасниками професійної виставки маркетологів, з історією студетських відвідувань заходу; ознайомлювалися із практикою застосування маркетингових технологій на відомих світових рітейлах, вивчали маркетинг в мережевій торгівлі в Україні від відомих торголельних гигантів - Сільпо, Епіцентр, АТБ, McDonald"s, прогнозували відкриття в Україні магазинів IKEA, SPAR; знайомились із особливостями організації маркетингової діяльності на ТОВ «Системи модернізації складів»

          

Маркетологи першого курсу зустрічаються із стейкхолдером.

Випускниця спеціальності маркетинг Катерина Шкурапет (Наливайко), провідний SMM маркетолог зі стажем та досвідом успішних практичних проектів поділилася зі студентами особистими секретами успіху. Навчання в університеті, зі слів Катерини, дає неоціненні можливості отримання дуже необхідних знань та навичок, які неможливо поповнити тільки за рахунок коротко термінових курсів. Маркетолог завжди багатофункціональний фахівець, який має при виконанні та координуванні завдань компанії розуміти сутність проблеми та особливості виконуваних завдань. Катя надала рекомендації щодо пошуку своїх особистих талантів та шляхів їх успішної реалізації від початку першої співбесіди до першого успішного проекту. Студенті із задоволенням слухали, задавали запитання та піднімали значущі для них теми практичного застосування маркетингу.

          

Getting a master's degree in cross-education, you have the opportunity to learn marketing communications, marketing research and marketing analysis.

Здобуваючи ступінь магістра з маркетингу за перехресним навчанням, у студентів є можливість опанувати маркетингові комунікації, маркетингові дослідження та маркетинговий аналіз.

Сьогодні ми із Мариною Миколаївною Іванніковою розбиралися із базовими поняттями та принципами цих дисциплін у Полтавському університеті економіки і торгівлі #ПУЕТ

          

What is the difference between a product and a service? What are the main methods of managing them? How is marketing activity organized and implemented at the enterprise? Who is responsible for this? Maryna Ivannikova considered with a master's degree in marketing from Nigeria in Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ

В чому різниця між товаром та послугою? Які основні методи управління ними? Як організовується та впроваджується маркетингова діяльність на підприємстві? Хто несе за це відповідальність? Розглядали із магістром з маркетингу із Нігерії

          

An effective event depends on a well-founded plan. In the team with Maryna Ivannikova at  Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ we are planning new marketing events and preparing to put them into reality in Morocco.

Ефективна подія залежить від добре обґрунтованого плану. Плануємо нові маркетингові події та готуємося впроваджувати їх на практиці у Марокко.

          

The modern digital world belongs to those business representatives who successfully segment the digital consumer and choose the target market without undue effort. Today Maryna Ivannikova had the opportunity in practical classes on Digital Marketing in Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ to see this in the process of mastering the free learning trajectory with international students.

Сучасний цифровий світ належить тим представникам бізнесу, які вдало здійснюють сегментацію цифрового споживача та обирають цільовий ринок без зайвих зусиль. Сьогодні ми мали змогу на практичних заняттях із Цифрового маркетингу в цьому переконатися в процесі опанування вільної траєкторії навчання із іноземними студентами

          

Професійні навички маркетолога формуються під час виконання практичних завдань. Сьогодні ми із Мариною Миколаївною Іванніковою разом із маркетологами 3-го курсу у Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ обраховували цінові ризики та результати від їх подолання.

          

Дистанційне навчання триває! Сьогодні студенти гр. МЕН б-21 Полтавського університету економіки і торгівлі на лекції з навчальної дисципліни «Маркетинг» знайомилися з темою «Сегментування ринку» (викладач - доцент кафедри маркетингу Трайно В.М.)

          

Студенти першого курсу спеціальності 075 «Маркетинг» Полтавського університету економіки і торгівлі знову у віртуальному форматі пізнають маркетингові компетентності разом із Наталією Володимирівною Карпенко та Анжелою Миколаївною Захаренко-Селезньовою. Сьогодні знайомилися із маркетингом у виставковій діяльності. І традиційно, а скоріше нетрадиційно, оскільки побували на професійній для маркетологів виставці REX он-лайн. Знайомилися з роботою виставкового павільйону КиївЕкспоПлаза, визначилися із основними учасниками нашої професійної виставки маркетологів, з історією студентських відвідувань нашого професійного заходу. Доцільною була і он-лайн прогулянка по виставковому павільйону.

          

Наші студенти - маркетологи Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ продовжують співпрацювати із Рекламною агенцією "Бойко"

          

День маркетологів, що святкують 25 жовтня, надав друге дихання. Початок тижня, 26.10.2020, маркетологи другого курсу почали з Анжелою Миколаївною Захаренко-Селезньовою у Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ iз закріплення теоретичних знань та набуття практичних навичок iз дисципліни «Маркетинг підприємства».

          

Понеділок починаємо з Мариною Миколаївною Іванніковою у Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ із опанування цифрового маркетингу із маркетологами четвертого курсу. На лекції аналізуємо особливості оптимізації пошукових систем, а на практичному досліджуємо відомі пошукові системи та даємо оцінку зручності інтерфейсу, точності виконання пошукових запитів, відповідності заголовків та описів пошукових запитів ключовим словам, що видаються у пошуку.

          

З ДНЕМ МАРКЕТОЛОГА!!!

          

Головне, що є у кого вчитись. Молоді маркетологи навчили. Обмінюємося досвідом!

          

Digital marketing in action! Who is he, a digital consumer? What are his behavioral characteristics? What does determined his behavior? Maryna Ivannikova shared today the answers to these questions with students of Hospitality management and Biotechnology while teaching the special course Digital marketing.

Цифровий маркетинг в дії! Хто він, цифровий споживач? Які його поведінкові характеристики? Чим зумовлюється його поведінка? Марина Миколаївна Іваннікова ділилася сьогодні відповідями на ці запитання зі студентами-іноземцями спеціальності «Готельно-ресторанна справа» та «Біотехнології» під час викладання вибіркової дисципліни «Digital-marketing» у Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ

          

Вибір вільної траєкторії навчання студентами Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ дисциплін кафедри маркетингу має бути виправданий. Саме тому для українських студентів Наталія Володимирівна Карпенко на лекціях та практичних заняттях з навчальної дисципліни «Маркетинг підприємств малого бізнесу» ділиться сучасними техніками нейромаркетингу.

          

Навчання маркетологів справа делікатна.

Другий курс опановує тонкощі маркетингових досліджень поведінки споживачів із Наталією Володимирівною Карпенко та проводить на практичних дослідження конкурентів із  Мариною Миколаївною Іванніковою.

Третій курс на лекціях вивчає унікальні особливості упаковки з Оленою Анатоліївною Івасенко та на практичних розраховує цінові ризики при формуванні ціни бренду з Мариною Миколаївною Іванніковою у Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ

          

Вступ до фаху в умовах карантину - найскладніший процес, оскільки передбачає ознайомлення студентів із практикою застосування маркетингових технологій на підприємстві. Сьогодні це також вдалося: Полтавський університет економіки і торгівлі #ПУЕТ (вул. Коваля, 3, Полтава, Полтавська область, Україна) Наталія Володимирівна Карпенко та Анжела Миколаївна Захаренко-Селезньова навчали студентів 1- го курсу маркетингу в мережевій торгівлі в Україні. Знайомилися із теоретичними положеннями, дивилися відео ролики про відомі торговельні гіганти - Сільпо, Епіцентр, АТБ, McDonald’s. Прогнозували відкриття в Україні магазинів IKEA, SPAR. Всім було цікаво!!!

          

Продовжуємо навчання в он-лайн-режимі в Полтавському університеті економіки і торгівлі. Таке навчання передбачає спільну співпрацю викладача і студенів. 2 курс продовжує вивчати практичні напрями з дисципліни "Маркетинг підприємства". Разом із Анжелою Миколаївною Захаренко-Селезньовою відпрацьовували на практиці моделі прийняття маркетингових рішень.

3-й курс продовжував вивчення дисципліни "Маркетингова товарна політика" з Оленою Анатоліївною Івасенко.

          

Academic year in Poltava university of economics and trade for foreign students has begun. Today Morocco, the UAE and Poltava were online. We learned the principles of marketing, marketing pricing and event-marketing with marketing and management students. To be continued...

Навчальний рік у Полтавському університеті економіки і торгівлі для іноземних студентів розпочався. Сьогодні на он-лайн – зв’язку були Марокко, ОАЕ та Полтава. Ми вивчали принципи маркетингу, маркетингового ціноутворення та event-маркетингу із студентами-маркетологами та менеджерами. Далі буде...

          

Якщо ти мрієш стати маркетологом - тобі сюди!!! Навчання дистанційно для студентів спеціальності 075 "Маркетинг" у Полтавському університеті економіки і торгівлі за всіх умов відбувається своєчасно. Рівно о 8 ранку студенти 2 курсу розпочали методом мозкового штурму навчання з дисципліни "Маркетинг підприємства". Практичне заняття з дисципліни провела Анжела Миколаївна Захаренко-Селезньова. А лекцію - Наталія Володимирівна Карпенко. У дружній зацікавленій компанії ТРИ пари пролетіли ЯК МИТЬ. Запитаєте, що вивчали? - Маркетингові стратегії на підприємстві, матричні методики прийняття стратегічних рішень.

          

Запрошуємо студентів до участі! Терміни оговорено.

          

Практичне заняття з дисципліни «Рекламний бізнес» у студентів-маркетологів, з висвітленням теоретичних і практичних аспектів найбільш вживаних соціально-комунікативних технологій створення рекламних продуктів.

          

Маркетологи 4 курсу вивчають Digital-маркетинг

На лекції розглядали особливості створення та наповнення веб-сайтів, на практичному одразу закріпили результат із застосуванням платформи для безкоштовного створення веб-сайту інтернет магазинів InSales

          

Маркетологи першого курсу вивчають сучасні інформаційні методи та методики у маркетингу разом з Олександрою Кузьменко! Дякуємо технічній службі Полтавського університету економіки і торгівлі за підтримку та налаштування на платформі Moodle та окрема подяка кафедрі економічної кібернетики,бізнес-економіки та інформаційних систем за розуміння потреб маркетологів

          

І знову маркетологи он-лайн. Проведення лекцій та вебінарів через он-лайн платформи - справа не складна, а от чи можливо провести практичне заняття з маркетингу? Наша відповідь - Так!!! Пари з дисциплін «Маркетингові дослідження» для другого курсу та «Маркетингове ціноутворення» для третього курсу спеціальності 075 «Маркетинг» відбулися успішно. Вирішуємо задачі, беремо активну участь у обговоренні, дискутуємо та ділимося результатом. До нас навіть завідувачка кафедри Наталія Володимирівна Карпенко завітала на пару а що? Навіть дистанційно це можливо

          

«Тренінг: вступ до фаху» у маркетологів он-лайн

Чи можливо організувати виїзне заняття на виробництво в умовах карантину? Звісно, що можливо все, але...

Сьогодні була перша спроба проведення такого формату заняття під час карантину. Ми побачили свої помилки з точки зору технічної організації процесу, зробили висновки, врахуємо! Дякуємо студентам першого курсу за витримку та розуміння  та цікавість до ТОВ «Системи модернізації складів». Наступні заняття зробимо більш яскраві

          

Навчаємося маркетинговим дисциплінам онлайн

Змушені навчатися дистанційно, але маркетологів це не зупиняє: наші студенти навчаються із задоволенням завжди. Деякі навіть мають змогу вчитися працюючи, оскільки забезпечують присутність і на робочому місці, і в дистанційних аудиторіях ПУЕТ. Перший день для студентів був насиченим – лекція та практичне з навчальної дисципліни Маркетинг підприємства та практичне заняття з Маркетингових досліджень. Завжди готові до викликів сучасності та здатні подолати перешкоди на шляху до головної мети!

          

Цифрові технології стали частиною не тільки повсякденного життя, але й навчальних процесів. Бібліотека ПУЕТ прийняла виклик сучасності: сучасна медіатека та електронний читальний зал - місце, де надсучасні маркетологи ПУЕТ можуть втілити у життя свої найсміливіші наукові здобутки протягом навчання.

* Тренінг: Вступ до фаху. Продовжуємо опановувати особливості вивчення маркетингу в ПУЕТ.

          

Традиційне фото наших «першачків» не забарилося Вітаємо із вступом маркетологів 2020 у ПУЕТ!!!

          

Державний іспит із захисту магістерських робіт з маркетингу

Завершальним етапом підготовки магістрів зі спеціальності Маркетинг у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулося засідання державної екзаменаційної комісії по захисту магістерських робіт 18 та 19 червня 2020 р., засідання якої відбулося онлайн. На захист магістрантами були підготовлені роботи, написані на українських підприємствах, на яких вони працюють, а саме: ТОВ «Нова пошта», група компаній «Долина», ПАТ «Київський вітамінний завод», інформаційний центр «Новобудови Полтави», платформа дистанційного навчання Preply, мережа хостелів Gar’is Hostel, ТОВ «Ваша Аптека» та система споживчої кооперації України. Рівень професійної підготовки маркетологів дозволив їм протягом навчання в магістратурі опанувати маркетингові дисципліни та застосувати на практиці саме за фахом. У магістерських роботах висвітленні питання розробки та впровадження елементів дизайну веб-сайтів та просування освітніх послуг в мережі Інтернет, надання готельних послуг клієнтам та просування їх в Україні та закордоном, формування бази даних клієнтів фармацевтичної продукції та поєднання бренду лікарських препаратів із виробником, опанування сфери якісного надання логістичних та рієлторських послуг, розробка механізмів маркетингу при виробництві органічних добрив вітчизняного підприємства на закордонні ринки.

Під час захисту магістерських робіт державною екзаменаційною комісією був відмічений високо-професійний рівень підготовки магістрів та здатність їх реалізовувати отриманні знання на практиці.

Усі роботи є унікальними та пройшли перевірку на плагіат.

Успіхів та подальшого професійного зростання нашим магістрам з маркетингу!

          

Особливості та перспективи Web of Science Core Collection для Наукового Віснику ПУЕТ

На початку червня місяця компанією Clarivate Analytics був проведений ряд вебінарів, в яких розкривалися особливості створення, коригування та ведення наукового профілю установи у Web of Scienсe, критерії та процедура відбору видань у Web of Science Core Collection та особливості нового інтерфейсу Web of Science Core Collection. До цих вебінарів долучилися заступник головного редактора Наукового Вісника ПУЕТ (серія «Економічні науки») професор Карпенко Н.В. та відповідальний редактор доцент Іваннікова М.М. Під час вебінарів організаторами та учасниками обговорювалися важливі питання щодо подальшого використання наукових профілів та особливостей відповідності фахових наукових видань вимогам Web of Science Core Collection.

          

Вебінар Бітрікс 24 для викладачів маркетингу
 

Поєднання теорії та практики під час підготовки фахівців з маркетингу досягається за умов постійного зростання викладачів кафедри маркетингу та роботи над своїм професійним рівнем через тренінги та підвищення кваліфікації. Саме одним із таких і став вебінар на тему «Використання CRM системи Бітрікс 24 в бізнесі: маркетинг, менеджмент, фінанси та управлінський облік», який вдало засвоїли професор Карпенко Наталія Володимирівна та доценти Іваннікова Марина Миколаївна, Яловега Наталія Іванівна та Верезомська Світлана Жоржівна. Отримані під час вебінару знання дозволять акцентувати увагу студентів під час вивчення професійних маркетингових дисциплін та використовувати практичні навички ведення та підтримки бізнес-активності через застосування програмних продуктів Бітрікс 24.

          

Кафедра маркетингу ПУЕТ з гордістю повідомляє!

Державний кваліфікаційний іспит на здобуття освітнього рівня бакалавр спеціальності Маркетинг успішно складено! 

Сьогодні наші студенти дистанційно кожен зі своїх домівок (дехто навіть із робочого місця) склали іспит та отримали 100% рівень якісної успішності за тестові завдання та практичні кейси. Перед цим ім були прочитані цикл настановчих лекцій, де  студенти мали можливість відновити в пам’яті знання із вивчених протягом навчання дисциплін та ознайомитися із процедурою складання державного іспиту онлайн. Кафедра щиро вітає наших бакалаврів та зичить їм покращити здобуті кваліфікаційні компетентності на практиці та у магістратурі. Нехай ваша доля буде легкою!

          

У рамках загальноуніверситетського моніторингу якості освітнього процесу та для його забезпечення у відповідності до вимог Міністерства освіти і науки України кафедрою маркетингу у лютому 2020 року було проведене анкетування студентів спеціальності 075 Маркетинг денної форми навчання. З використанням Google форм було сформовано анкету, що дала змогу згенерувати відповіді та дізнатися враження студентів від навчання за освітньою програмою протягом І семестру 2019-2020 навчального року.
Результати моніторингу мають наступний вигляд:

Параметр оцінки

Відсоток студентів, що оцінили на 5 та 4, %

Всього студентів - 82

77

Кількість відповідей, в тому числі у розрізі курсів:

 

І – 22

93

ІІ - 21

81

ІІІ - 6

63

ІV - 7

64

V - 2

100

VI - 4

61

Якість наданих освітніх послуг протягом періоду навчання

63

Актуальність навчального матеріалу (викладачі використовують новий актуальний матеріал)

71

Забезпечення навчальними і методичними матеріалами під час всього терміну навчання

69

Налагодження співпраці з потенційними роботодавцями

53

Надання якісних фахових знань та професійних компетенцій

74

Об’єктивність, повага й тактовність у ставленні до студентів

79

Результативність у формуванні фахових компетенцій від вивчення дисциплін фахового спрямування

86

Результативність у формуванні фахових компетенцій від вивчення дисциплін загально-освітнього характеру

42

За результатами опитування кафедрою враховані негативні враження студентів від навчального процесу (відсоток яких незначний, але вони є) та докладено зусиль для їх ліквідації та покращення на наступний освітній період.

Моніторинг якості освітнього процесу за результатами І семестру 2019-2020 н.р.

          

Як проходить навчання маркетологів в двох університетах одночасно.

Наші студенти мають можливість навчатися за програмами міжнародних обмінів. Саме своєю історією про навчання в умовах карантину хоче розповісти студентка 2 курсу «Маркетингу» - Анна Йосипенко.

«Збираючи валізу та слізно прощаючись на один семестр із яскравим життям в ПУЕТі, я засмутилась, що лишаю себе насолоди спілкування з одногрупниками та викладачами на парах, теплих та продуктивних зборів студентської ради, захоплюючих виступів, конкурсів.

Певно Всесвіт почув мої думки і бахнув карантин, все перейшло в онлайн, ті самі пари, збори, виступи, як наче не від'їжджала.

Ще й додалися екзамени онлайн, тому не сумно.

Дистанційна система в Італії схожа, ті ж лекції за розкладом і безліч матеріалу для вивчення.

Так, як карантин йде вже більше 50-ти днів, то зійти з розуму здається не такою поганою ідеєю, тому це треба було якось вирішити.

Бачити можливості там, де наче їх немає, одна із головних якостей маркетолога і, зібравши всю волю в кулак, відчинивши широко двері, переїхала на балкон.

Останнім часом там проходить все моє #карантиннежиття. Тож я заварюю філіжанку кави і біжу здавати екзамен з "Маркетинг послуг", бо після лекція з Італійської».

          

Карантин не завада для добрих справ

Чим займаються наші маркетологи під час карантину окрім навчання? Вони беруть участь у волонтерських акціях. Діма Путіленко, студент-маркетолог першого курсу активно допомагає  у разом із ЧП «Юхименко», де працює його мама та він проходить практику, Полтавській обласній інфекційній лікарні великою кількістю смачних та корисних фруктів та овочів щоб в цей важкий для всіх час персонал тримали в міцності свій імунітет та гарний настрій. Також метою цього благодійного внеску було показати приклад того, як ще можна підтримати тих, хто буде захищати наше та ваше здоров‘я.

          

Будні маркетологів під час загально-національного карантину

Попри всі негаразди улюблена робота завжди поряд: працюємо із дотриманням всіх термінів, оскільки несемо відповідальність за тих, хто поряд з нами - наших студентів. Сучасні технології нам у допомогу.

Працюємо он-лайн та дистанційно - використовуючи усі можливі засоби з'язку та ресурси, пристосовуємося до нових умов. Зацікавлено працюємо зі студентами другого та четвертого курсів над задачами з Маркетингового аналізу застосовуючи платформу дистанційного навчання ПУЕТ Moodle, Google Drive та сервіс відео-конференцій Zoom.

Вдало складають іспити студенти 1 курсу спеціальності «Маркетинг», зокрема з дисципліни «Основи маркетингу». Навчання фахових дисциплін на першому курсі у маркетологів побудовано таким чином, що студенти вивчають блоками базові курси: спочатку «Інфраструктура товарного ринку», далі «Основи маркетингу» і на завершення - «Маркетинг партнерських відносин». Курс «Основи маркетингу» вони успішно завершили на початку березня, вивчивши матеріал протягом лекцій та виконавши всі завдання протягом практичних під час знаходження в стінах університету. Залишилося тільки дочекатися сесії для складання іспиту. Так склалося, що іспит мав відбутися дистанційно, а для цього їм необхідно було абсолютно всі виконані до цього завдання завантажити до платформи Moodle. Що це? Подвійна робота? Ні! Це формування гнучких навичок притаманних лише маркетологам:

Кожен такий іспит примножує віру у найкраще майбутнє та прагнення до покращення його для них.

Участь у міжнародній студентській науковій конференції, консультації та нагальні питання он-лайн – для наших маркетологів не є проблемою, лише можливість гнучко адаптуватися до мінливостей оточуючого середовища.

          

Бути маркетологом – це круто!

Під таким девізом 4 березня викладачі кафедри маркетингу ПУЕТ провели тренінг для учнів 10-11 класів Розсошенської гімназії, під час якого школярі працювали в командах фахівців-маркетологів та незалежних експертів. Креативне мислення учасників допомогло сформувати особистість маркетолога, наділену яскравими рисами, та отримали об’єктивну оцінку від провідних експертів.

У ході зустрічі старшокласники ознайомились з освітніми можливостями та перевагами навчання в Полтавському університеті економіки і торгівлі, де здійснюються найсміливіші мрії та найзаповітніші бажання!

          

Участь маркетологів у міжнародній кредитній мобільності

Студентка 2-го курсу Йосипенко Анна про навчання у рамках кредитної мобільності Erasmus+ KA1, яка виграла конкус від університету та поїхала у другому семестрі 2019-2020 навчального року до італійського університету Universita degli Studi di Foggia у м. Фоджа

«Так виглядають щасливі студенти ПУЕТ!

Студенти, котрі знають чого хочуть від життя, сміливо мріють і користуються всіма шансами.

Можливості, які дарує Всесвіт у співпраці з міжнародним навчально-освітнім центром ПУЕТ, безмежні. Варто лише #dreambig.

Вересень. Attention. Програма Еразмус K1. 1000 і 1 думка. Треба? Не треба? Треба сказали Наталія Карпенко (завідувачка кафедри маркетингу) та Аліна Ткаченко (декан факультету). Екзамен з англійської. Перший етап пройдено. Рекомендаційний лист, CV, мотиваційний лист. Довгоочікувана відповідь. Запрошення з університету Фоджі. 10-хвилинний ступор. Невже?! Те, про що так палко мрієш приходить у твоє життя,а разом з ним лише одне слово:"Дякую". Такої тотальної вдячності я, певно, не відчувала ніколи.

Життя повернулося на 180 градусів: країна, мова, горизонти, університет, люди, ритми і, це все нове. Программа Erasmus K1, за якою проходить життя в іншій країні продумана до дрібниць. Так, саме життя, адже суто навчанням вона не обмежується. Програма включає: стипендію, вивчення нової мови, збори, подорожі, перегляди фільмів, різноманітні тематичні вечірки... Попереду півроку трансформації та перепрошивки.

Інсайт: те, що здається далеким і недосяжним, насправді, близько. Треба лише робити трохи більше, аніж нічого.

Особливу вдячність хочу висловити директору міжнародного науково-освітнього центру ПУЕТ Юлії Перегуді».

          

Акція «Університет очима студентів-маркетологів»

Останні дні зими ми проводимо разом із випускниками ЗЗСО Полтавського району. 27 лютого 2020 року студенти-маркетологи першого курсу відвідали заклади загальної середньої освіти сіл Гожули, Супрунівка, Тахтаулове, Терешки, Щербані, Мачухи та Пальчиківка, де вони провели цікаві зустрічі зі школярами, розповіли про надзвичайні перспективи навчання в #ПУЕТ, стажування закордоном, можливості набуття практичного досвіду під час виїзних занять на підприємствах та формування персональної траєкторії навчання через формування вибірковими дисциплінами навчальних планів освітніх програм.

Студенти також звернули увагу на актуальність спеціальності Маркетинг та відповідність її вимогам сучасності, цікаві та різнопланові підходи в навчанні та перспективи майбутнього розвитку за фахом.

          

Участь викладачів кафедри маркетингу у внесенні змін до посад фахівців-маркетологів відповідно до сучасних вимог на ринку праці

Чи готовий ринок праці зустрічати фахівців-маркетологів? Розробка професійного стандарту «Маркетолог» потребує участі не тільки освітян та практиків, але й фахівців з розвитку ринку праці Мінекономіки та Національного агенства кваліфікації. Така колаборація необхідна для комплексного вирішення питань з формування набутих компетентностей для випускників спеціальності Маркетинг у відповідності до майбутніх займаних посад.

          

Профорієнтаційна робота студентів-маркетологів

В рамках акції «Рідна школа» студентки 1 курсу спеціальності «Маркетинг» – Хорольська Анастасія та Шарко Богдана відвідали ЗЗСО Магдалинівського району Дніпропетровської області.

Студентки презентували для учнів 11-х класів переваги навчання, можливості для студентів університету та запросили на День гостинності 15 лютого 2020 року.

          

Протягом 3 днів наші маркетологи Анна Ульхова (2 курс) та Юлія Лебідь (5 курс) разом із студентами і викладачами ПУЕТ креативили, створювали бізнес-моделі, презентували проекти у рамках зимового табору з креативного підприємництва у рамках проекту Creative Spark, учасником якого є наш університет  за пітримки British Council

          

Випуск магістрів з маркетингу

17 січня 2020 р. У Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася урочиста подія – поповнення рядів професійної «армії» маркетологів. Завершили навчання наші магістри. На жаль, не всі були присутні на урочистостях - працюють. Але надзвичайна атмосфера панувала на всіх поверхах, в усіх куточках університету. Щасливої вам долі, наші шановні колеги!

          

Фінал фестивалю соціальної реклами «Feel the World»

12 грудня відбувся фінальний етап та оголошення результатів фестивалю соціальної реклами «Feel the World», що був організований і проведений командою ПУЕТ та пройшов він в Торгово-розважальний центр «Київ».

На розгляд журі було представлено 35 робіт, над якими працювало близько 100 учнів шкіл Полтави в таких номінаціях: «Друкована реклама», «Інтернет-реклама» та «Відеореклама».

Оцінювало компетентне журі у складі: Бойка Юрія – голова Полтавської організації Спілки Рекламістів України; Наталія Мостовенко – випускниця ПУЕТ, спеціальність Маркетинг, засновниця Рекламного агентства «me.team »; Наталия Карпенко – завідувачка кафедри маркетингу ПУЕТ; Олена Івасенко – директорка департаменту маркетингу ПУЕТ, доцент кафедри маркетингу ПУЕТ; Надія Коновалова – головний маркетолог ТРЦ «Київ».

Серед робіт у номінації «Друкована реклама» місця першості розділили:

1 місце – учениця Полтавський ліцей 1 ім. Котляревського – Шкоденко Анастасія;

2 місце – учениця Полтавський ліцей 1 ім. Котляревського – Демченко Анна;

3 місце – учениця Полтавський ліцей 1 ім. Котляревського – Валько Анастасія.

У номінації «Інтернет-реклама» перемогу отримала команда «RAR» Школа №30 полтава у складі: Хмелик Ростислав, Онищенко Артем, Кущ Ростислав та Габор Михайло.

Найбільше отриманих робіт було в номінації «Відеореклама», що ускладнило визначення переможців. Проте найкращих було визначено й місця розподілилися так:

Перемогу здобула команда «Лідери» школи № 29 (Широка Даша, Хоменко Анастасія, Дубина Максим, Бідило Єлизавета та Ковальов Дмитро).

Друге місце розділи три команди:

команда «Торнада» школи № 20 (Юхименко Владислава, Кучеров Антон, Луста Світлана та Вусик Максим);

команда «Dream team» школи № 26 (Корчак Сергій, Білокінь Валентин, Захарченко Анастасія, Кучка Даяна, Писаренко Катерина);

команда «ЕКО-people» Школа №30 полтава (Безугла Ангеліна, Шевченко Артем, Лайтар Олександр, Бромот Кирило, Максименко Анна та Коцюба Анастасія).

Третє місце – команда «Шпротна дієта» школи № 7 (Карпенко Денис, Аталіков Денис, Семиділко Дмитро, Худар Усама Раад).

Заохочувальні призи від ТРЦ «Київ» отримала команда «ABDV media team» школи № 8 (Радкевич Богдан, Фесенко Діана, Хохуля Аліна та Кадіграбова Віолетта).

Усі учасники фестивалю отримали солодкі призи та брендову продукцію ПУЕТ.

Дякуємо всім, хто взяв участь, за ваші ідеї та роботи! Подальшого творчого натхнення

          

А ми шукали маркетингові компетентності на телебаченні

Обираючи спеціальність МАРКЕТИНГ наші студенти навіть не уявляли, що споріднена фахова діяльність – це журналістика та робота на телебаченні чи радіо. Комунікувати потрібно вміти. Навчатися цьому ми відправилися на СУСПІЛЬНЕ: UA:Полтава. Раніше це була відома Телерадіокомпанія «Лтава». Задоволенню не було меж. Студенти пробували себе і в ролі диктора, і режисера, і навіть оператора. Одразу побачити себе на екрані – це дуже здорово!!! Далі дивіться в нашому фото та відеосюжеті.

          

Бренд міста потребує студентського погляду й думки

У Полтаві продовжують працювати над маркетинговою стратегією та брендом міста. Студенти спеціальності Маркетинг разом із викладачами залучилися до участі в цьому проекті. Було дуже цікаво, креативно, змістовно та продуктивно.

          

Студенти – маркетологи продовжують знайомитися з маркетинговими технологіями на виробництві

Дякуємо керівництву Premier Socks за можливість відвідати підприємство, ознайомитися з його роботою, виробами, дизайном продукції.  Зосереджено i вкрай уважно стежили за ходом екскурсii майбутнi маркетологи – студенти 1-го курсу ПУЕТ. Завідувачка кафедри  Н.В. Карпенко у ходi екскурcii пояснювала своїм вихованцям аспекти та тонкощi обраного фаху й застосування його на практицi. Цікаво зазначити. що власник цього підприємства, Олег Хардін, є випускником нашого університету.

          

Вивчаємо МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ і навчаємося їх проводити

Зацікавленість у навчанні виникає тоді, коли ти не тільки знаєш, а й умієш. Так, студенти 2 курсу спеціальності МАРКЕТИНГ Полтавського університету економіки і торгівлі разом із висококваліфікованим спеціалістом у цій сфері – завідувачкою кафедри маркетингу, д. е. н., професором Карпенко Наталією Володимирівною – шукають себе в дослідницькому середовищі, яке створили партнери (ТРЦ «Київ»). Як це відбувається – дивіться у фотозвіті з проведення практико-орієнтованого формату навчання.

Переглянути відео можна за посиланнями:

          

11 жовтня наш Полтавський університет економіки и торгівлі відзначив свій 58-й день народження.

З нагоди свята кафедра маркетингу приймала численних дорогих гостей. Учні 9-11 класів загальноосвітніх шкіл №5 та №9 м. Полтави взяли активну участь в університетській руханці, відвідали Малу академію ПУЕТ та мали можливість цікаво поспілкуватися з успішними випускниками факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу  Денисом Поліщуком  та  Оленою Івасенко.

Із сьогоднішніми студентами, які опановують професію маркетолога секретами успіху поділилися Наталія Мостовенко (Natali Mosto) та  Олександр Устьян (Oleksandr Ustian). Добрі поради молоді дав ветеран ПУЕТ, перший завідувач кафедри маркетингу Володимир Володимирович Дворніченко.

Це був дійсно чудовий день справжнього свята.

          

Першокурсникам-маркетологам присвячується

Як вивчити маркетинг, як його полюбити, як оволодіти практичними навичками? Чи достатньо знати й уміти застосовувати інтернет-технології? Як маркетинг розвивався в Україні? Як навчалися маркетингу студенти 90-х років? Чи можливо його вивчити без підручників? На ці й безліч інших запитань ми вирішили відповісти в найсучаснішій бібліотеці нашого чудового університету. Із чим же зустрілися студенти-маркетологи ознайомить наш фоторепортаж із міста події.

          

Студенти першого курсу розпочали опановувати маркетинг із тренінгу «ВСТУП ДО ФАХУ». Перше заняття присвячено ознайомленню з компетентностями майбутніх маркетологів у межах освітньої програми, розрахованої на 4 роки плідної співпраці студентів, викладачів і роботодавців.

Тренінг «ВСТУП ДО ФАХУ». Перші зустрічі першокурсників-маркетологів із роботодавцями. В цей день ми завітали до своїх надійних партнерів у Торгово-розважальний центр "Київ". Нас зустріли із радістю Ніна Скубачевська та Надія Коновалова.

Тренінг «Вступ до фаху» для студентів-маркетологів першого курсу. Розвиваємо навички із відомих маркетингових термінів: «бренд», «рекламний слоган». Беремо  участь у КВЕСТІ - знайди виробника за його рекламним слоганом, визнач підходи до створення бренду. Сьогодні вивчаємо молочну продукцію. Ми впоралися із завданням!!! А ви можете визначити, які слогани використовують представлені на фото виробники?

          

Щасливі, що можемо привітати нову групу маркетологів у Полтавському університеті економіки і торгівлі. Разом з ними готові до нових здобутків, нових досліджень і розробок. З новим навчальним роком!!

Новий навчальний рік розпочався новим поповненням студентів першого курсу. Перший погляд - і ти розумієш, що вони обрали спеціальність Маркетинг самостійно, розуміючи, що це покликання. Щасливого вам навчання, а ми докладемо всіх зусиль, щоб воно стало для вас цікавим, змістовним і цілеспрямованим.

          

Створи власний бренд

Чи потрібні такі знання школярам? Безперечно, так, оскільки саме вони є сьогодні тими, хто змінить суспільство  на найкраще. 

15 лютого 2019 року  завідувач кафедри  маркетингу Карпенко Наталія разом із студентами 1 курсу спеціальності Маркетинг завітала до учнів 11 А класу ЗОШ №38 із метою визначити, чи вміють школярі відкривати в собі особисті навички, відомі  сьогодні як soft-skils (м’які навички). Обравши серед представлених саме ті навички, що притаманні кожному із школярів, були визначені ті, хто в майбутньому зможе стати маркетологом-аналітиком, маркетологом у сфері сучасних інтернет-комунікацій, креативним представником у рекламному бізнесі, ідеальним керівником маркетингового підрозділу на підприємстві. У добру путь, майбутні абітурієнти, вдало обирайте своє майбутнє! Знайте – кожен із вас – БРЕНД.

          

Зустріч майбутніх маркетологів ПУЕТ із потенційними роботодавцями у бібліо-HUB університету

13 лютого студенти 1- 4 курсів спеціальності Маркетинг провели кураторську годину в новому форматі. До нас завітали потенційні роботодавці -спікери Максим Іванов (засновник ГО Молодіжний бізнес клуб, співзасновник компаній Must Have Marketing Group, Nova Market ) та Вячеслав Бородай (співзасновник компаній Prost.pro, Nova Market). Інтернет-маркетинг сьогодні - тема кураторської години. Учасники зустрічі  вели мову про можливості інтернету  як маркетингового інструментарію залучення споживачів консалтингових послуг, можливості студентів ще під час навчання формувати новітні компетентності з маркетингу. Результат такої зустрічі дозволив створити можливості часткового працевлаштування студентів за умовами проектного навчання, формування їх навичок і компетентностей під керівництвом не тільки викладачів кафедри, а й роботодавців. Окрема подяка керівництву нашої бібліотеки, зусиллями якої створені всі умови для неофіційного спілкування в теплій, дружній атмосфері без обмеження в часі завдяки відкриттю бібліо-HUB. Маркетологи рекомендують бібліо-HUB.

          

Презентація освітньої програми «Маркетинг» для абітурієнтів

У рамках профорієнтаційної роботи кафедрою маркетингу було проведено презентацію навчальних планів у форматі тренінгів для учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл м. Полтава № 33, № 29, №5 та № 27.  Тренінги на тему «Створи власний бренд» проводила  доцент кафедри маркетингу Іваннікова М.М., метою яких було сформувати у школярів знання та розуміння майбутньої професії маркетолога через набір компетентностей, які вони отримають під час навчання за спеціальністю Маркетинг. Сучасні погляди учнів дозволили їм проявити свої креативні та творчі здібності під час формування бренду особистості.

Ще один тренінг «Таємниці упаковки» для учнів 10 класу Полтавської загальноосвітньої школи № 26 провела доцент кафедри маркетингу Яловега Н.І., під час якого школярі вчилися формувати та визначати параметри досконалої упаковки, яка привертатиме увагу споживачів своєю оригінальністю.

Тренінги пройшли у цікавій та невимушеній формі.

          

Наукові здобутки студентів-маркетологів

Студентки спеціальності Маркетинг Кумахор Дівіна Холалі  (магістр) та Гненкова Єлизавета (бакалавр) взяли участь у XIV Міжнародній науково-практичній конференції студентів та молодих учених «Majesty of Marketing» у м. Дніпро.  Тематика доповідей викликала жваву дискусію в учасників конференції.

Кумахор Дівіна була нагороджена дипломом І ступеня, а Гненкова Єлизавета – «За кращу доповідь з використання психологічних прийомів з маркетингу».

Організаторами конференції  було нагороджено подякою кафедру маркетингу за активну участь у конференції, високий рівень представлених доповідей та підготовку з англійської мови.

          

Двадцять другий набір маркетологів у ПУЕТ

Уже понад місяць група маркетологів, що обрала #PUET для навчання, з нами. Усе починалося із загальних зборів на факультеті товарознавства, торгівлі та маркетингу,  та  альтернативного вибору старости. Сьогодні ми разом зі студентами маємо деякий досвід спілкування.

Тренінг Вступ до фаху - не просто лекції та практичні, це - творча, спільна робота над розумінням компетентностей майбутнього маркетолога. Спроба визначитися з розумінням бренду, пошук товару за рекламним слоганом, ознайомлення з виставковою діяльністю, рекламною індустрією, crafts marketing, упаковкою, сторітейлінгом, поліграфією на REX-2018.

Але це тільки початок. Попереду ще два місяці першого семестру знайомства з "таємним" маркетингом, - а потім ще три з половиною роки кропіткої спільної роботи над його повноцінним пізнанням, виїзні заняття на підприємства.

          

Наш студент – чемпіон України

Студент-магістр спеціальності «Маркетинг» Пасажін Андрій Миколайович здобув звання чемпіона України з волейболу серед команд Вищої ліги 2017/2018.

Щиро вітаємо нашого чемпіона!

          

Щороку навесні у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» вже вкотре традиційно проходить щорічна студентська наукова конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2017 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства», участь у якій беруть студенти всіх факультетів університету відповідно до проявлених наукових інтересів.

Цього року ХLI Міжнародна наукова студентська конференція проходила17–18 квітня 2018 року.

Кафедрою маркетингу було традиційно організовано наукову секцію «Маркетингова діяльність підприємств: сучасний зміст» (керівник секції – Карпенко Наталія Володимирівна – д.е.н., професор, завідувач кафедри; секретар – Бондаренко Вікторія Михайлівна к.е.н., доцент).

На пленарному засіданні виступила іноземна студентка магістр спеціальності «Маркетинг» DivinaHolaliKumahor з доповіддю на тему «Дослідження маркетингового законодавства в Гані»(науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри маркетингу Іваннікова М.М.), де мала змогу презентувати результати своїх наукових досліджень. По закінченню пленарного засідання студентка була нагороджена грамотою за творчий підхід у вирішенні задач інноваційного характеру та особисті наукові здобутки.

У засіданні секції взяли участь студенти I -V курсів та викладачі кафедри.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася завідувач кафедри маркетингу д.е.н., проф., Карпенко Н.В.

Було представлено 20 цікавих доповідей, які були насичені різними прикладами та вирізнялись своєю актуальністю та новизною наукових підходів.

За результатами заслуханих доповідей були відзначені наступні студенти, які одержали відповідні дипломи:

диплом І ступеня - студент групи М-51м

Авдєєв Станіслав Євгенійович
Тема доповіді:  «Маркетингове забезпечення засобів масової інформації»
Науковий керівник: д.е.н., проф. Карпенко Н.В.

Горієнко Єлізавета Андріївна – студентка групи М-41
Тема доповіді:  «Дискримінаційні ознаки реклами»
Науковий керівник: д.е.н., проф. Карпенко Н.В.

диплом ІІ ступеня - студентка групи М-21

Алік Анастасія Вікторівна
Тема доповіді:  «Роль та місце маркетингу у досягненні ринкового успіху підприємства»
Науковий керівник: доцент, к.е.н. Бондаренко В.М.

диплом ІІІ ступеня - студент групи М-41

Бутенко Владислав Юрійович
Тема доповіді:  «Види зовнішньої реклами»
Науковий керівник: к.е.н., доцент кафедри Трайно В.М.

Доцільно відзначити, що студенти були високомотивовані до участі в конференції. Приємно вразили присутніх на засіданні секції високий рівень володіння студентами матеріалом своїх доповідей та захопленість, з якою вони викладали результати своїх досліджень під час презентацій.

Засідання секцій проходило у комфортному та дружньому обміні думками. Критеріями оцінювання доповідей були: актуальність, проблематика, теоретична та практична глибина проведеного дослідження, вміння презентувати інформацію тощо.

Вітаємо переможців, щиро дякуємо всім учасникам конференції за участь і бажаємо нових наукових звершень!

          

МАЙСТЕР-КЛАС «РОЗРОБКА НОВОГО ПРОДУКТУ»

Концепція життєвого циклу товару свідчить, що ринок і споживачі постійно очікують новий товар. Новим продуктом може бути удосконалений варіант існуючого товару або суттєве нововведення. Підприємство зацікавлене в плануванні нових товарів, оскільки збільшуються збут, прибуток, зменшується залежність від реалізації одного товару, створюється позитивний імідж підприємства-новатора. Розробка таких товарів, організація їх виробництва й виходу на ринок вимагають великих витрат і пов’язані з підвищеним ризиком. Виникає необхідність постійно розробляти нові продукти, широкий набір яких створює підприємству можливості швидкого зростання.

Саме наймолодші споживачі і були залучені для ознайомлення з інноваційними маркетинговими процесами.

На запрошення Полтавського університету економіки і торгівлі 27 березня 20128 року на день гостинності знову завітали учні 10-11 класів ЗОШ № 36 м. Полтави. Їх гостинно зустріли студенти спеціальності «Маркетинг» та викладачі випускової кафедри.

Завідувач кафедри маркетингу д.е.н., професор Карпенко Наталія Володимирівна - привітала всіх присутніх гостей, виразила сподівання, що результатом зустрічі буде нове поповнення студентської лави.  

А майстер-клас «Розробка нового продукту» для учнів провела Бондаренко Вікторія Михайлівна, к.е.н., доцент кафедри маркетингу.

Майстер-клас проходив у формі активно-конструктивної ділової гри. Задачі, які були поставлені перед школярами були максимально наближені до реальних умов де було запропоновано розробити ідею нового товару і концепцію його просування на ринок. Запропонований майстер-клас складався з двох частин: теоретичної та практичної. Присутні школярі дізналися, який сенс вкладають маркетологи в поняття «маркетинг», «потреба», «ринок» тощо.

На другому етапі учасники були поділені на команди де мали змогу застосувати отримані знання на практиці: створювати новий продукт, моделювати його, розробляти рекламу. В завершенні школярі мали змогу презентувати результати своїх розробок.

Старшокласники активно приймали участь в майстер-класі, ставили багато запитань та проявили значний інтерес до розглянутої теми.

Кафедра маркетингу побажала всім учасникам майстер-класу завжди йти до своєї мети, а також не жаліти свого часу на участь у різноманітних конференціях, семінарах та майстер-класах, оскільки такі заходи доповнюють навчання та допомагають стати справжнім фахівцем.

          

Гостинність – одна з головних переваг нашого університету. Саме тому на прохання керівництва Розсошенської гімназії відвідати університет  із задоволенням відгукнулася кафедра маркетингу.

За підтримки проректора з науково-педагогічної роботи, д.е.н. Манжури О.В., відділу профорієнтаційної роботи на чолі із Шарою С.О. та викладачів кафедри маркетингу з її завідувачем, проф. Карпенко Н.В. 16 лютого 2018 р. відбулася зустріч з учнями 11-х класів Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області.

З метою ознайомлення з особливостями  вступної кампанії 2018 року перед майбутніми абітурієнтами виступила відповідальний секретар приймальної комісії Куцевол О. С.

Досить креативно й цікаво презентували переваги навчання в нашому університеті, продемонструвавши відеоролики про міжнародні стажування та змістовне студентське життя університету, представники студентської ради  Олександр Нікологорський, Марина Негода та Яна Полєва.

Зацікавила учнів гімназії екскурсія  нашим університетом, яку провели завідувач кафедри маркетингу Карпенко Н. В. та викладачі, познайомивши наших гостей із міжнародними центрами мов та культур, музеєм, бібліотекою, читальною залою, медіатекою, спортивним комплексом та кафе.

Представники департаменту маркетингу провели тестування «Визначення професійних типів особистостей» (тест Голланда).

Проведений захід справив на учнів позитивне враження й після завершення деякі з них пішли на підготовчі курси, що проводяться в нашому університеті.

          

Залучаємо школярів до маркетингу

Український ринок товарів та послуг переповнений великою кількістю брендів, товарних марок та рекламних продуктів, за допомогою яких їх просувають. Сучасні підприємства досить часто використовують недоброякісні рекламні продукти, тому  головною метою маркетологів-професіоналів є забезпечення захисту прав споживачів під час задоволення потреб. Саме з цією метою кафедрою маркетингу проводяться тренінгові заняття серед школярів полтавських середніх загально-освітніх шкіл.

22 листопада завідувачем кафедри маркетингу професором Карпенко Н.В. було проведено майстер-класи на тему «Створи власний бренд» для учнів 10  класу та «Знайти виробника» для учнів 9 класу ПЗШ №9. Під час тренінгів школярі вчилися розпізнавати за зображеннями товарних марок на продуктах головних виробників продукції з метою виявлення товаровиробників, продукція яких є найбільш якісною та відповідає сучасним стандартам. Також діти навчилися сприймати виробників через їх бренди з метою ідентифікації  та захисту себе від підробок.

29 листопада доцентом кафедри маркетингу Іванніковою М.М. було проведено майстер-клас на тему «Дискримінація в рекламі: знайти та знешкодити» для учнів 11 класу ПЗШ №9 та 6 грудня для учнів 10 та 11 класів Розсошенської гімназії. Школярі навчилися виявляти ознаки дискримінації в рекламі та шукати шляхи її знешкодження через співпрацю із Полтавським представництвом Індустріального Гендерного комітету з реклами.

          

ФІНАЛ ІІ ПОЛТАВСЬКОГО МОЛОДІЖНОГО ФЕСТИВАЛЮ РЕКЛАМИ

25 квітня 2017 року у стінах Полтавського університету економіки і торгівлі пройшов фінальний етап ІІ Полтавського молодіжного фестивалю реклами. Ініціатором та організатором проведення Фестивалю виступила кафедра маркетингу. Головною метою фестивалю є пропаганда серед учнівської та студентської молоді загальнолюдських цінностей шляхом творчого підходу до створення реклами та підвищення соціальної відповідальності в рекламі серед майбутніх професійних рекламістів, маркетологів, художників, дизайнерів; залучення творчої молоді до процесу формування позитивного іміджу регіону; створення молодіжного банку рекламних ідей для подальшого використання в рекламній практиці підприємців Полтавщини.

Гості фестивалю, його фіналісти та члени журі  переглянули роботи фіналістів, що були представлені в наступних номінаціях: «Відеореклама», «Зовнішня реклама», «Друкована реклама», «Графічний дизайн. Постери», «Інтернет-реклама».

Після обговорення конкурсних робіт журі, яке очолював Ю.А. Бойко, голова Полтавської спілки рекламістів, оголосило переможців, яких було нагороджено дипломами та цінними подарунками.

Дипломами І ступеня в номінаціях:

Дипломами ІІ ступеня в номінаціях:

Дипломами ІІІ ступеня в номінаціях:

Здобутки талановитих учасників фестивалю було підтверджено сертифікатами, а від оргкомітету та завідувача кафедри маркетингу ПУЕТ, професора Карпенко Наталії Володимирівни вручено призи.

          

Участь студентів у Всеукраїнської студентської олімпіади з науки «МАРКЕТИНГ»

6–8 квітня 2017 року в ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» кафедрою маркетингу успішно проведений ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з науки «МАРКЕТИНГ». Студенти спеціальності маркетингу Заяц Лариса та Кабайлова Світлана взяли участь у олімпіаді за ОКР «Бакалавр» та отримали сертифікати учасників

          

Участь студентів спеціальності магістрів-маркетологів  у Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт студентів зі спеціальності «Маркетинг»

28-29 березня 2017 р. на базі Хмельницького національного університету другий рік поспіль проводився Всеукраїнський конкурс дипломних робіт студентів зі спеціальності «Маркетинг». Наші магістри-маркетологи, випускники 2017 року прийняли участь у конкурсі зі своїми дипломними роботами, які виконувалися під керівництвом викладачів кафедри маркетингу, зокрема:

Шугай Марія Володимирівна «Управління маркетинговою діяльністю виробничого підприємства» (об’єкт дослідження - ПАТ «Полтавакондитер») – науковий керівник д.е.н., професор Карпенко Н.В.;

Дерев’янко Уляна Анатоліївна «Маркетингове планування діяльності новоствореного підприємства» (об’єкт дослідження - Інді-кав’ярня «CoffeeP@rk») – науковий керівник к.е.н., доцент кафедри маркетингу Івасенко О.А.;

Голуб Софія Анатоліївна «Формування комплексу маркетингу страхової компанії» (об’єкт дослідження - АТ «СК «АХА Страхування») – науковий керівник к.е.н., доцент кафедри маркетингу Іваннікова М.М.

За результатами участі дипломна робота Шугай Марії нагороджена дипломом ІІ ступеня

Інші учасники отримали сертифікати учасників

          

Наші магістри! Тримайся, Україно, вони ідуть тобі на допомогу!

Випуск 2017 року!

          

Ця історія розпочалась у 2011 році - 1 вересня. А закінчилась 23-24 лютого. І до неї були причасні кожен з кафедри маркетингу Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ). Випускники 2017 року - магістри спеціальності маркетинг. Вітаємо Вас!!!!

          

Території успіху №7 «Маркетинг – дієвий інструмент бізнесу»

Рік потому ми зустрічали наших випускників, святкуючи 20-річчя кафедри маркетингу. 6 жовтня 2016 року відбулася ще одна знаменна подія.

В рамках проведення Міжнародного бізнес-форуму «Територія успіху. Бізнес та освіта: стратегічне партнерство» з нагоди відзначення 150-річчя заснування споживчої кооперації України та 45-річчя факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Полтавського університету економіки і торгівлі на Території успіху №7 були присутні студенти спеціальності «Маркетинг» та викладачі кафедри маркетингу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» на чолі із модератором, завідувачем кафедри, д.е.н., професором Карпенко Н.В., випускники спеціальності «Маркетинг» різних років випуску, а саме:

Під час роботи Території випускники ділилися із студентами своїм життєвим досвідом та роллю університетської освіти в особистих кар’єрних досягненнях. Студенти мали можливість поставити нагальні питання випускникам стосовно їх власного досвіду під час навчання в ПУЕТ.

Під час свого виступу Литовченко Андріян зауважив, що маркетинг є єдиним творчим фахом серед усіх економічних спеціальностей, рекомендував студентам під час навчання в університеті здійснювати пошуки особистих талантів, оскільки саме під час навчання вони мають можливість розвивати їх у стінах рідного вишу; також не втрачати можливостей додаткових сфер навчання та особистого розвитку і не нехтувати різними видами робіт.

Ділячись досвідом зі студентами, Мойсеєнко Андрій звернув увагу на те, що саме під час навчання студент має можливість особистісних змін та отримання фахових навичок задля втілення в життя їх у своїй майбутній професії, займатися особистим розвитком. Устьян Олександр зосередив увагу на тому, що саме під час навчання в університеті він отримав необхідну базу знань, яку він використовує і сьогодні, для розвитку своїх професійних компетенцій та рекомендував студентам шукати відповіді на свої запитання у викладачів під час навчання. Також він рекомендував працевлаштовуватися не з огляду на отримання прибутку, а з огляду на отримання практичного досвіду за фахом задля майбутнього професійного зростання. На його думку, університетське життя – це можливість соціальної адаптації, самореалізації, вміння працювати в колективі. Сергій Боїн, який отримував вищу освіту в якості наступника «династії Боїнів – випускників ПУЕТ», зосередив увагу на правильності вибору студентами вишу, оскільки саме тут він мав змогу отримати не тільки професійні навички, а й певний життєвий досвід, які використовує у своєму практичному житті. Тимченко Віталій та Гузік Євгеній, які є випускниками різних років випуску, але нині фахівцями однієї компанії, визначили студентські роки в ПУЕТ як відправну точку у їх кар’єрному досвіди, оскільки Євгеній мав змогу працевлаштуватися ще під час здобуття освіти саме завдяки університетській підтримці.

Підсумовуючи дискусійні обговорення, Литовченко Андріян, як випускник із найбільшим професійним досвідом, зосередив увагу студентів на тому, що навчання в університеті дає можливість вчитися приймати рішення; мати мрію та виконувати все для її досягнення; тягнути знання із викладачів поки є така можливість; закохатися в щось, що стане справою вашого життя. Університетський диплом це найближча точка досягнення, яка допоможе досягти своєї мрії.

Ми розміщуємо унікальний фоторепортаж з цієї події!!!!

          

І ЗНОВУ REX!!!! Неймовірно - 20 вересня - і йому вже 20!!!! А ми відвідуємо в 15-те. Маленький ювілей. Отже, 20 вересня 2016 року ексклюзивна група маркетологів Полтавського університету економіки і торгівлі у складі студентів 1-5 курсів відвідала професіну виставку REX. Викладачі кафедри - Яловега Наталія та Захаренко Анжелла - разом з ними знайомляться із мережою рекламних агенцій, консалтингових компаній, виробників поліграфічної продукції, новітніми технологіями рекламної індустрії. Починаємо фотозвіт з виставки.

          

Продовжую про REX. Різномаїття павільонів, стендів, велика кількість учасників - все це надало можливості студентам ознайомитися із ринком реклами в Україні, визначитися із видовими характеристиками продукції.

          

REX - 2016. ІІІ частина. Студенти. Відвідування виставки маркетингу мас-медія, поліграфічної продукції студентами, їх враження на фотках. Зацікавленність, задоволення, відчуття впевненості у обраній спеціальності - саме такі враження визивають їх фотографії.

          

ІІ Міжнародна науково-практична конференція
«Маркетингова діяльність підприємств: сучасний зміст»
21 – 22 квітня 2016 р.

21 – 22 квітня 2016 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Маркетингова діяльність підприємств: сучасний зміст», організаторами якої виступили: Міністерство освіти і науки України; Всеукраїнська центральна спілка споживчих товариств; Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»; Всеукраїнська громадська організація «Українська Асоціація Маркетингу»; Азербайджанський університет кооперації; Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації; Карагандинський економічний університет Казспоживспілки; Кооперативно-торговельний університет Молдови; Таджицький державний університет комерції.

Мета проведення конференції – узагальнення досвіду провідних фахівців з актуальних питань маркетингової діяльності сучасних підприємств, інноваційних підходів щодо вдосконалення процедур маркетингових досліджень, ролі маркетингу в розвитку суспільства.

Робота конференції здійснювалася за напрямами:

  1. Роль маркетингу в розвитку суспільства.
  2. Маркетингові дослідження – інноваційні підходи.
  3. Маркетинговий менеджмент і проблеми його розвитку.
  4. Маркетингова освіта: досвід і проблеми.

На заході були присутні проректор з наукової роботи ПУЕТ Гаркуша С. В., завідувач науково-організаційного відділу університету Коливушка Н. І., декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Тягунова Н. М., завідувач кафедри маркетингу Карпенко Н. В., працівники кафедри маркетингу, учасники конференції з інших навчальних закладів, студенти спеціальності «Маркетинг».

Учасники конференції відзначили, що зміни, які відбуваються в економіці України, обумовлюють необхідність пошуку нових принципів, методів діяльності підприємств, потребують упровадження маркетингу, досвід використання якого накопичено у країнах із розвиненими ринковими відносинами, для досягнення поставленої мети.

В умовах нестабільності, кризи, посилення ризику в діяльності, підвищення рівня конкуренції на ринку маркетинг виступає механізмом, який допомагає підприємствам реалізовувати нові можливості, виживати й розвиватися. Для збереження, зміцнення і зростання позиції підприємств на ринку керівники та спеціалісти повинні набути маркетингової інтуїції та оволодіти маркетинговими технологіями.

Нині надзвичайно актуальним є розуміння того, що маркетинг – це багатоаспектне поняття, яке включає: ринкову філософію управління; стратегію і тактику дій суб’єктів ринкових відносин; вид професійної діяльності; комплекс конкретних функцій; методологію ринкової діяльності.

Оргкомітет висловлює подяку всім учасникам науково-практичної конференції.

          

19-20 квітня 2016 року кафедрою маркетингу була прийнята активна участь у XXXIХ Науковій студентській конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2015 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства».

В роботі секції №17 «МАРКЕТИНГОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ НА РИНКУ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ» (керівник секції -  Карпенко Наталія Володимирівна завідувач кафедри, д.е.н., професор, секретар: Бондаренко Вікторія Михайлівна к.е.н., доцент кафедри), що проходила у 405 аудиторії приймали участь 45 студентів I - V курсів.

З вітальним словом до учасників та гостей конференції звернулася завідувач кафедри маркетингу д.е.н., проф., Карпенко Н.В.

В процесі роботи секції було заслухано 30 доповідей. Доповіді, заслухані під час секційного засідання, викликали зацікавленість та жваве обговорення. Актуальні питання, що розглядались учасниками конференції, вирізнялись своєю актуальністю та новизною наукових підходів.

За результатами заслуханих доповідей були відзначені наступні студенти, які одержали відповідні дипломи:

диплом І ступеня - студентка групи М-31
Гордієнко Ірина Віталіївна
Тема доповіді: Маркетинг інтелектуального продукту
Науковий керівник: ст.викл. Захаренко-Селезньова А.М

диплом ІІ ступеня - студентка групи МО-41
Ляшко Наталія Іванівна
Тема доповіді:  Івент-маркетинг в діяльності підприємств
Науковий керівник: доцент, к.е.н. Яловега Н.І.

диплом ІІІ ступеня - студентка групи МЕ-31
Керімова Джаміля Гожгар-кизи
Тема доповіді: Соціально-відповідальний маркетинг
Науковий керівник: ст.викл. Іваннікова М.М.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ та бажаємо подальших успіхів!!!

          

II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Маркетинг»
за другим рівнем вищої освіти магістр

14-15 квітня 2016 року у Державному вищому навчальному закладі «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (м. Київ) відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Маркетинг».

Від кафедри маркетингу Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) було делеговано студента спеціальності «Маркетинг»  Коваленко Ігоря Васильовича  (група М-51м, науковий керівник – завідувач кафедри маркетингу, д.е.н., професор Карпенко Наталія Володимирівна).

Коваленко Ігор Васильович був нагороджений Дипломом III ступеня за перемогу у другому турі Всеукраїнської студентської олімпіади.

Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!!!

          

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2015-2016 навчального року

З метою підтримки обдарованої студентської молоді, створення умов для її творчого зростання, активізації науково-дослідної роботи студентів у вищих навчальних закладах 22 березня 2016 року в Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2015-2016 навчального року (далі Конкурс).

Вітаємо Сластьоненко Вікторію Олександрівну, студентку групи М-51м з перемогою у ІІ турі Конкурсу за напрямом маркетинг, управління персоналом та економіка праці. Вікторія отримала диплом ІІІ ступеня (науковий керівник – к.е.н., доц. Бондаренко Вікторія Михайлівна).

          

26 лютого 2016 р., в рамках проведення чергового Дня відкритих дверей ВНЗУ «Полтавський університет економіки і торгівлі», завідувач кафедри маркетингу, д.е.н., професор Карпенко Н.В. провела авторський тренінг для школярів «Мистецтво створення бренду».

На заході були присутні завідувач кафедри маркетингу Карпенко Н. В., доценти кафедри маркетингу Бондаренко В.М., Яловега Н.І., студенти спеціальності «Маркетинг», запрошені школярі ЗОШ № 27, Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області.

Для всіх присутніх, Карпенко Н.В. в цікавій формі розповіла про особливості та проблеми, що виникають у процесі створення й реалізації бренду; про те, що у комунікаційній індустрії кожної країни і всього світу постійно триває пошук нових підходів до розробки бренду, як стратегічного напрямку маркетингової діяльності підприємства.

Під час тренінгу, Наталією Володимирівною було зазначено, що сьогодні доволі складним питанням є створення сильного, по-справжньому унікального, бренду. Швидко зростає кількість торговельних марок та з'являється все більше засобів комунікації. До того ж, якість товарів та рівень сервісу в багатьох галузях стають вищими, отже, важко підтримувати вже існуючі бренди.

В процесі спілкування, учні 10-х, 11-х класів дослідили теоретичні особливості розробки бренду, дізналися як правильно створювати конкурентоспроможний бренд. На практичній частині тренінгу запрошені школярі спробували в командному форматі запропонувати свої творчі доробки щодо ребрендингу відомих торгових марок України.

Проведений захід дуже зацікавив майбутніх абітурієнтів, давши їм практичний досвід створення бренду як конкурентного активу підприємства.

          

5 листопада 2015 року кафедрою маркетингу Полтавського університету економіки і торгівлі був організований та проведений круглий стіл на тему «Роль маркетингу в розвитку економічного середовища України».

На заході були присутні проректор з наукової роботи Гаркуша С. В., завідувач науково-організаційного відділу університету Коливушка Н. І., декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Тягунова Н. М., завідувач кафедри маркетингу Карпенко Н. В., працівники кафедри маркетингу, студенти спеціальності «Маркетинг».

Взяти участь у заході були запрошені й випускники університету минулих років, які розповіли історії свого успіху, висвітлили кар’єрні здобутки. Також, гості зазначили, які вимоги висуваються до фахівців із маркетингу на ринку праці сьогодні. Зокрема, на власному досвіді вони переконалися, що першоосновою кар’єрного зростання виступає не бажання отримати негайний заробіток, а прагнення вдосконалювати професійні навички. Двом присутнім студентам другого курсу було запропоновано подальше працевлаштування за спеціальністю колишньою випускницею.

Проведена зустріч показала, що, незважаючи на політико-економічні трансформації у країні, спеціальність «Маркетинг» залишається однією з найбільш перспективних та високооплачуваних, яка розкриває інтелектуальний і творчий потенціал особистості.

          

Щорічні виїзні заняття наших студентів-маркетологів на професійній виставці REX стали вже традицією. В цьому році (24 вересня 2015 р.) її відвідали студенти 1-4 курсів.

          

21 травня 2015 року у Вищому навчальному закладі «Полтавський  університет  економіки і торгівлі» відбувся ІІІ етап  (фінальний) Полтавського молодіжного фестивалю реклами «Україна понад усе». За  допомогою рекламного ролика,  фіналісти та гості пригадали, як починався І етап фестивалю.

Представлені члени журі:

Фіналісти, гості та члени журі  переглянули роботи переможців ІІ етапу – конкурсного. Роботи представлені в номінаціях: відеореклама, друкована реклама.

Після обговорення конкурсних робіт, журі оголосило переможців:

У якості заохочування від завідувач кафедри маркетингу ПУЕТ, д. е. н., про­фесора Карпенко Наталії Володимирівни, отримали подяки всі фіналісти Полтавського молодіжного фестивалю реклами «Україна понад усе»:

Після вручення нагород та цінних призів  кожен із членів журі висловив свої побажання щодо майбутніх творчих здобутків при створенні наступних робіт  Полтавського молодіжного фестивалю реклами, який планується бути щорічним.

          

Круглий стіл «Регіональне Представництво Індустріального Гендерного Комітету з Реклами  в Полтавській області.
Громадський контроль та саморегулювання в рекламній галузі»

Організатори заходів:
ректорат університету,
Українська асоціація маркетингу,
Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні,
кафедра маркетингу

3 листопада 2014 р на базі Полтавського університету економіки і торгівлі за ініціативи кафедри маркетингу у партнерстві з Українською Асоціацією Маркетингу та Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні було проведено Круглий стіл «Регіональне Представництво Індустріального Гендерного Комітету з Реклами в Полтавській області. Громадський контроль та саморегулювання в рекламній галузі». за участю місцевих рекламістів, громадських активістів, представників полтавських ЗМІ, науковців і студентства.

З  привітальним словом до учасників Круглого столу виступила проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Карпенко Ольга Василівна.

У засіданні круглого столу взяла участь генеральний директор Всеукраїнської громадської організації "Українська Асоціація Маркетингу" Ірина Лилик (м. Київ).

У своєму виступі Ірина Лилик розповіла про успішні приклади боротьби з дискримінаційною рекламою на українському інформаційному просторі, зокрема, в діяльності Індустріального гендерного комітету з реклами. Робота Індустріального гендерного комітету з реклами полягає в контролі за дотриманням рекламодавцями законів, і в тому числі – законів моралі ІГКР отримує письмові скарги від мешканців різних міст України на зовнішню рекламу, яка є відверто є дискримінаційною. У випадку письмової скарги приймається рішення щодо усунення такої реклами з носія, про що й повідомляють рекламодавцеві.

Проблему дискримінації за ознакою статі та її присутність у сучасній рекламі порушили у своєму виступі голова Інституту гендерних трансформацій Курилко Вікторія Олексіївна, голова Громадської організації по захисту прав споживачів при  Полтавській ОДА  Кушнарьова Ольга Іллівна. З питань захисту прав споживачів у контексті реклами виступив  начальник Інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області Теницький Ігор Олегович.  Дуже корисними були презентації юриста  Волкова Едуарда Костянтиновича -  члена Адвокатського об’єднання «Колегія Адвокатів України».

Зацікавила учасників круглого столу інформація старшого викладача кафедри маркетингу Полтавського університету економіки і торгівлі Іваннікової Марини, яка розповіла  про стандарти недискримінаційної реклами за ознакою статі та ознаки сексистської реклами.

Професор, завідувач кафедри маркетингу університету, Член Ради УАМ Наталія Карпенко представила завдання та плани роботи Представництва ІГКР у Полтавській області.

В ході активної дискусії, модераторами  та учасниками якої були представники рекламної галузі в області на чолі із Бойко Юрієм Олександровичем директором рекламної агенції «Бойко», головою Полтавської обласної спілки рекламістів, були обговорені шляхи співпраці громадського суспільства, Регіонального представництва ІГКР, державних установ та організацій з метою запобігання розповсюдженню сексизму в рекламі та формування в області гендерно чутливого інформаційного середовища.

          

Традиційно, дванадцятий рік поспіль, наприкінці вересня студенти  спеціальності «Маркетинг» проводять виїзні практичні заняття на виставці «REX 2013» .

Не виключенням став і цей навчальний рік. 26 вересня студенти - маркетологи відвідали  17 міжнародну виставку  реклами й маркетингу «REX 2013». В цьому році до них приєдналися студенти спеціальності «Бізнес-адміністрування». У межах роботи студентських клубів «Маркетолог» і «Global business» разом з викладачами випускових кафедр доцентами Івасенко О.А., Чайкою І.П.  та старшим викладачем Тягуновою З.О. студенти відвідали експозиції  відомих рекламних агенцій, консалтингових  й дослідницьких компаній.

На виставці 158 компаній з України, Литви, Південної Кореї, Польщі, Росії, США та Франції представили всі сегменти рекламного ринку, консалтингові послуги, поліграфічну продукцію та новітні інноваційні технології.

Студенти стали учасниками майстер класу  «Все, що ви хотіли знати про лазерно-проекційні шоу, але не знали, у кого спросити», представленому Артемом Біденко - головою координаційної ради Асоціації зовнішньої реклами України.

В цей же день студенти разом із викладачами відвідали PinchukArtCentre, де ознайомилися із експозицією  групової виставки «Китай Китай», яка включає роботи одинадцятьох китайських художників різних поколінь.

          

ВІТАЄМО
переможців ІІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з групи спеціальностей «Маркетинг, управління персоналом і економіка праці», який відбувся 29 березня 2013 р. на базі ВНЗУ «ПУЕТ»

І місце – Пліс Альона Вікторівна, студентка V курсу, магістрантка.

Науковий керівник: д.е.н., проф., завідуюча кафедри маркетингу Карпенко Наталія Володимирівна

ІІ місце – Вареник Оксана Володимирівна, студентка IV курсу.

Науковий керівник: к.е.н., доцент кафедри маркетингу Івасенко Олена Анатоліївна

          

22. 02. 2013 р.
Креативний маркетинг

Ну і який же маркетолог без умінь та навичок у рекламному бізнесі?! Майстер-клас по створенню рекламних відео-роліків для студентів провів креативний директор рекламної агенції «Бойко» Бак Костянтин

та створювач та керівник рекламно-продюсерського центру студії «Місто» Зволинський Олег.

Креативні фахівці-рекламісти посвятили студентів у таємниці рекламної діяльності, технічні особливості створення рекламних роліків за допомогою загальнодоступних програмних продуктів.

Заключною подією тижня маркетингу став святковий концерт, який представили студенти нашого університету.

          

21.02.2013
Екологічний маркетинг

Сучасне природнє середовище потерпає під негативного впливу процесів життєдіяльності людини. Саме тому під час тижня МАРКЕТИНГУ на круглому столі на тему «Безпечність продовольчих товарів» ми підняли гострі питання взаємодії маркетингу ії екологічно-чистими технологіями виробництва продуктів харчування. В цьому нам допомогли викладач кафедри експертизи та митної справи О. П. Юдічева,

завідувач кафедри хімії О. Д. Іващенко

та викладачі кафедри Ю. Б. Нікозять та Н. В. Гнітій

разом із студентами, які продемонстрували досліди, що допоможуть визначити неякісні подукти харчування із додаванням шкідливих домішок.

Студенти-маркетологи Оксана П’ятак та Ірина Салатун розповіли про маркетингові інструменти, які формують відповідальність товаровиробника за екологічний стан природного середовища та споживача.

          

20.02.2013
Інтернет- маркетинг

Головною подією цього дня було відзначення нерозривного зв’язку маркетингу із Інтернетом. Круглий стіл на тему «Сучасні можливості бізнесу в Інтернеті» дав можливість довести викладачам та студентам-маркетологам разом із фахівцями з IT-технологій, що в мережі Інтернет можливо не тільки продавати продукцію, а й активно просувати відомі бренди, проводити промо-акції, здійснювати бізнес аналітику щодо особливостей аудиторії глобальної мережі Інтернет з метою подальшого просування товарів та послуг.

Підприємці  А. Котенко та Д. Дядик поділилися своїм досвідом використання глобальної мережі у просуванні свого бізнесу. Не відстали від них і викладач кафедри маркетингу О. А. Катамідзе та студент-маркетолог Денис Касьян,

які займаються продажем продукції в мережі Інтернет маючи власні сторінки та інтернет-магазини. Активну участь у дискусії також брали Іван Павленко, студент 3-го курсу спеціальності маркетинг, та студентка 5 курсу Наталія Безверхова, яка працює фахвцем із просування брендів у відомій англійській кампанії.

          

19.02.2013
Соціальний маркетинг

Цей день відзначився заходами по підтримці соціально-незахищених верств населення – дитей-сиріт. Студентами спеціальності «Маркетинг» спільно із викладачами кафедри, студентською радою та проректором по виховній роботі О.Ю. Марченко було проведено виставку-продаж Hand Made виробів ручної роботи викладачів та студентів (фото 1).

Виручені кошти будуть перераховані до Полтавського обласного дитячого притулку «Любисток».

Урочисте відкриття круглого столу на тему «Соціально-правові відносини маркетингу» розпочав ректор університету О.О. Нестуля.

В обговоренні гострих питань приймали участь завдувач кафедри маркетингу Н.В. Карпенко, викладачі кафедри маркетингу, студенти-маркетолого. Ясність щодо соціально-правових відносин у маркетингу внесли викладачі кафедри правознавства О.М. Коросташов та О.О. Кульчій разом із підприємцями нашого міста Ю.І. Воликом, С. М. Лейкіним та В.А. Волковим.

          

Виїзне заняття для студентів 4 – 5 курсів спеціальності «Маркетинг» з дисциплін маркетингового спрямування на Шістнадцятій міжнародній виставці маркетингу, реклами, мас-медіа REX 2012 28.09.2012 року

З метою закріплення учбового матеріалу з маркетингових дисциплін викладачами кафедри маркетингу було проведене виїзне заняття для студентів 4 – 5 курсів спеціальності «Маркетинг» на щорічній Міжнародній виставці маркетингу, реклами, мас-медіа REX 2012, яка відбулася 25-28 жовтня 2012 року у столичному виставковому залі «КиївЕкспоПлаза».

На площі більш ніж 5000 кв. м 170 компаній-учасниць з України, Великобританії, Італії, Китаю, Польщі, Росії, США представили всі напрямки рекламного ринку: Pro(рекламно-сувенірна продукція, поліграфія, рекламні послуги), Outdoor&Indoor(виготовлення та розміщення зовнішньої та Indoor-реклами), Event (організація спеціальних заходів і шоу, BTL-послуги).

Програма виїзного заняття включала:

1. Ознайомлення з експозиціями компаній-учасників

2. Спілкування з фахівцями, вивчення представлених новинок

3. Відвідування студентами майстер-класу, проведеного представниками рекламного бізнесу, маркетологами національних підприємств, представниками рекрутингових агенцій м. Києва. Студенти були ознайомлені з вимогами роботодавців до їх вмінь і компетенцій як фахівців з маркетингу, реальною ситуацією, що існує на національному ринку.

          

27-29 вересня 2012 р. в Сумському державному університеті проводилася VI Міжнародна науково-практична конференція «Маркетинг інновацій і інновації в маркетингу», присвячена 10-й річниці кафедри маркетингу та управління інноваційною діяльністю.

Викладачі кафедри маркетингу ВНЗ Укоопспілки  «Полтавський університет економіки і торгівлі» 27 вересня брали участь у On-line трансляції пленарного засідання.

Викладачі заслухали доповіді провідних науковців-маркетологів з Болгарії, Білорусі, України.

Наші викладачі брали активну участь у обговоренні представлених доповідей.

          

Журнал «Маркетинг и реклама» опублікував інформацію
«В Полтаве состоялся Всеукраинский конкурс студенческих научных работ по маркетингу»

Міжнародний професійний журнал «Маркетинг и реклама» у березневому номері з ініціативи головного редактора, професора Є.В. Ромата   опублікував інформацію «В Полтаве состоялся Всеукраинский конкурс студенческих научных работ по маркетингу». Наводимо текст повідомлення мовою оригіналу.

В соответствии с приказом Министерства образования и науки, молодежи и спорта Украины «О проведении Всеукраинского конкурса студенческих научных работ по естественным, техническим и гуманитарным наукам в 2011/2012 учебном году» от 13.10.2011 г. № 1187 в Полтавском университете экономики и торговли (ПУЭТ) проведен Всеукраинский конкурс студенческих научных работ по маркетингу. Выявление победителей конкурса потребовало проведение двух туров.

В первом туре конкурса, состоявшемся в ПУЭТ 10 февраля с.г, приняли участие 128 студенческих научных робот маркетинговой проблематики, представленные студентами из 76 высших учебных заведений Украины. Компетентное жюри, в состав которого вошли ведущие специалисты, преподающие маркетинг в вузах Киева, Донецка, Сум, Полтавы, Днепропетровска, Львова и других городов, выбрало 32 лучшие работы. Они и вступили в острую борьбу между собой в «финале».

Второй тур конкурса прошел в ПУЭТ 23 марта с.г. Процедура проведения соревнования предусматривала персональное выступление студентов - авторов научных работ с презентациями результатов своих исследований.

По итогам выступлений студентов было принято решение присудить дипломы Первой степени победителям конкурса - Александру Кривенко и Юлии Пилипенко (Киевский национальный торгово-экономический университет), которые набрали максимальное количество баллов. Дипломы Первой степени также были вручены: Карине Безрук (Сумской государственный университет), Дмитрию Ярковенко (Донецкий национальный университет экономики и торговли имени Михаила Туган-Барановського), Елене Комышан и Сергею Сергееву (Харьковский национальный университет строительства и архитектуры), Александру Устьяну и Инне Мякишевой (Полтавский университет экономики и торговли).

По завершении конкурса председатель оргкомитета, ректор университета, доктор исторических наук, профессор А. А. Нестуля вручил призерам награды университета. Алексей Алексеевич отметил, что студенты-победители представлены конкурсной комиссией к награждению дипломами Первой, Второй и Третьей степеней Министерства образования и науки, молодежи и спорта Украины.


Выступает ректор ПУЭТ А.А. Нестуля

Как сообщил заместитель председателя отраслевой конкурсной комиссии, заведующий кафедрой маркетинга ПУЭТ, доктор экономических наук, профессор В. И. Перебийнос, конкурс засвидетельствовал актуальность тем исследований, наличие интересных, креативных идей, практическое значение полученных результатов, самостоятельность творческого поиска, умение конкурсантов презентовать научные идеи. По его убеждению, отмеченное позволит участникам конкурса-выпускникам высших учебных заведений быстрее адаптироваться к требованиям, которые предъявляются работодателями к будущим маркетологам и рекламистам.

Поздравляем всех победителей конкурса и желаем им дальнейших успехов! Заслуживают благодарности организаторы конкурса, которые обеспечили его проведение на высоком уровне и проявили себя гостеприимными хозяевами.


На церемонии награждения победителей конкурса

          

День гостинності  кафедри маркетингу

З метою проведення профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді 1 грудня 2011 року кафедрою маркетингу проведено День гостинності. До університету завітало 42 учні шкіл Пирятинського району та їх викладачі.

Програма Дня гостинності включала:


показ презентаційного фільму про університет


вітальне слово декана товарознавчо-комерційного факультету проф. Тягунової Н.М.


виступ завідувача кафедри маркетингу проф. Перебийніса В.І.


доповіді магістрів спеціальності маркетинг за цікавою тематикою


проведення конкурсу на звання кращого знавця реклами…


…та нагородження переможців

Також для школярів та викладачів було проведено екскурсію по університету.

          

ДЕНЬ МАРКЕТОЛОГА В НАШОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

Тридцять п’ять років тому, в жовтні 1975 р. у складі Міністерства зовнішньої торгівлі СРСР з’явився новий підрозділ – Управління з маркетингу і реклами. Ця дата – 25 жовтня – і стала Днем маркетолога на теренах СНД.

Кафедра маркетингу 27 жовтня з нагоди професійного свята  провела ряд заходів.

Розпочалося святкування Дня маркетолога виставкою стінгазет на маркетингову тематику, підготовлених студентами університету.

На великій перерві відбулася акція «Шара для маркетолога», за підсумками якої кращі студенти-ерудити одержали сертифікати, що засвідчують високий рівень знань в галузі маркетингу.

Далі було проведено урочисте засідання клубу «Маркетолог», в якому взяли учать викладачі і студенти–члени клубу, а також почесні його члени – виконавчий директор Спілки підприємців Полтавщини Ю.І. Волик, директор гіпермаркету електроніки «МКС» С.О. Богодюк. Під керівництвом доцента кафедри маркетингу О.А. Івасенко учасники засідання переглянули аматорський відеорепортаж «Маркетинг - це …» та у складі чотирьох команд досліджували ефективність телереклами.

Одним з найцікавіших подій Дня маркетолога був квест за участю студентів різних спеціальностей, в якому перемогли студенти-маркетологи четвертого курсу. Закінчився цей цікавий день тренінгом з реклами «За що ми платимо гроші» (тренер – доцент кафедри маркетингу О.А. Івасенко), в якому взяли участь студенти різних ВНЗ м. Полтави.